Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kalinovská neúspěšně atakovala desítku

14 2003
Atény - Dlouho se zdálo, že by česká moderní pětibojařka Alexandra Kalinovská mohla ve finále Světového poháru v Aténách skončit v elitní desítce, ale po nezdaru v jízdě na koni se musela spokojit s třináctým místem. Z výhry a postupu na olympijské hry se raduje britská mistryně světa z roku 2001 Georgina Harlandová.

Ta celkově nasbírala 5384 bodů a díky závěrečnému běhu o pouhých osm bodů porazila Ukrajinku Taťjanu Těreščukovou, jež má rovněž jistý návrat do Atén v příštím olympijském roce.

Kalinovská ve své silné disciplíně parkúru shodila čtyři překážky a vypadla z boje minimálně o osmé místo.

"Tolik chyb je u ní extrém, protože je dobrá jezdkyně. A když člověk pokazí svoji nejlepší disciplínu, velmi ztrácí," zhodnotil nejlepší výsledek české výpravy na předolympijském soutěžním i organizátorském testu trenér Jakub Kučera.

Upozornil, že soutěžící jezdili na poměrně nevyrovnaných koních z Bulharska. "Je dobře, že na olympiádě budou k dispozici italští koně. Jsou přece jen vyrovnanější," mínil Kučera.

Druhá česká reprezentantka Lucie Grolichová skončila v desetistupňovém chladu a dešti dvacátá a i ona předčila nejlepší umístění českých mužů ze soboty.

"Jí se zase nepovedla střelba a pak už nemohla pomýšlet na lepší výsledek," poznamenal Kučera. Za vystoupením se ohlédl realisticky a s nadějí v hlase.

"Pokud se říká, že v případě nevydařené generálky se povede na výbornou
závod, pak bych se vůbec nezlobil," řekl.

Výsledky: 1. Harlandová (Brit.) 5384 b., 2. Těreščuková (Ukr.) 5376, 3.
Muratovová (Rus.) 5360, 4. Corsiniová (It.) 5268, 5. Allenbyová (Brit.) 5216, 6. Bertoliová (It.) 5164, ...13. Kalinovská 5048, 20. Grolichová (obě ČR) 4980.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze