Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Sáblíková se v kalendáři pere s Fuksou, Sluková osedlala Jíchu

3 2015
Rozesmátí, rozdivočelí, vyděšení. Známí čeští sportovci se znovu v novém kalendáři agentury Sport Invest předvedli, jak je možná neznáte. Jindy křehká Martina Sáblíková se snaží přeprat kanoistického šampiona Martina Fuksu, dobrodruzi Vavřinec Hradilek a Tomáš Kraus zase prožívají okamžiky hrůzy.

Originální kalendář velkých sportovních jmen, které zastupuje agentura Sport Invest, nafotil už popáté Ondřej Pýcha. Na dvanácti snímcích pro příští rok tentokrát zvěčnil 34 sportovců z celkem šestnácti sportovních disciplín.

Tematicky se zaměřil na symboliku rodiny. „Při vymýšlení konceptu kalendáře jsem se nechal inspirovat velkou sportovní rodinou, kterou agentura zastupuje. Chtěl jsem ukázat její velikost a sílu,“ popsal Pýcha.

Během focení chtěl zachytit bezprostřední náladu při setkání sportovců, kteří často soutěží v rozdílných sportovních odvětví. Schválně se je proto snažil promíchat dohromady. „Taková příležitost se běžně naskytne vlastně jen během olympiády nebo při vyhlášení různých anket. A někteří sportovci zachycení v kalendáři se potkali skutečně zcela poprvé,“ zdůrazňuje fotograf.

Focení probíhalo od srpna do listopadu, protože dostat na jedno místo všechny sportovce bylo opravdu složitě. Hokejisté z Česka odlétali už v létě, Petr Čech a další fotbalisté se vracejí do Prahy jen výjimečně. Doma se dlouho neohřejí ani zimní královny Martina Sáblíková či Ester Ledecká.

Kalendář se začne prodávat v pondělí 7. prosince.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze