Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Synek vzpěračem, Sáblíková vyplazuje jazyk. Jak hvězdy fotily kalendář

8 2014
S Vavřincem Hradilkem probrali kompozici u piva. Martina Sáblíková v černém vyplázla jazyk a pak se culila: "To jsem přesně já. Když dám do závodu všechno, jsem hotová." Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou snad půl hodiny podle pokynů poskakovaly u sítě, načež smečařka Sluková odfukovala: "To je horší než trénink." Hvězdy agentury Sport Invest připravovaly s fotografem Ondřejem Pýchou kalendář na příští rok.

"Tři, dva, jedna, teď! K sobě. Na špičky. Kristýno, bradu dolů. Markéto, ty se pořád směješ. A to i při zápasech? Hop a hop," vyzývá fotograf. "A teď zkusíme variantu za sítí. Prima," zvedne palec.

Počtvrté dělá Pýcha kalendář sportovních hvězd a říká: "Chtěl jsem do fotografií dostat emoce." Po předloňském roce a detailech, loňském kalendáři foceném v prostředí pro jednotlivé sportovce nejbližším se letos vrátil do ateliéru.

Před bílé pozadí, s černým oblečením a červeným prvkem pro zpestření.

Koncept kalendáře pro rok 2015 se začal rodit hned poté, co se uzavřela letošní kapitola. Na jedné cestě autem, u hudby s kamarádem probíral tvůrce myšlenky různé varianty, až ho napadla ta aktuální.

To je ono! Decentní umění.

"V hlavě jsem měl koncept a ten musí zahrnovat i oblečení, aby bylo sjednocené. Je to taková grafická hra," vysvětluje tvůrce dvanácti obrazů. "Sice jde o barevné fotografie, ale používám bílou a černou, ta je klasika, elegantní. A do toho trošku červené - Martina má třeba červený pedál. Chtěli jsme překvapit, ale zase to muselo být něco, co člověk ustojí. Měl jsem vymyšlené stylizace, ale pak stejně začnete improvizovat, vycházíte z energie na place."

Kajakář Hradilek si přinesl vlastní šortky i "šprcku". "Divoká fotka, s ním se dělá dobře." Skifař Synek vzpírá veslo, střelkyně Emmons se Sýkorovou mají úsměv přes celou tvář, jeden měsíc bude patřit hokejové kometě Hertlovi, skikrosař Kraus nastoupil v kožených kalhotách, brankář Čech s bubnem a míčem, vedle Slukové s Kolocovou bude snowboardistka Ledecká, motocyklista Hanika, házenkář Jícha nebo hokejista Palát.

"Jsem docela nervózní," přizná útočník Tampy Bay, když dorazí do ateliéru. "A jak se budu fotit já?" ptá se při pohledu na rozverné volejbalistky. "A to se na mě budou taky všichni koukat?"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze