Jiří Prskavec jásá na mistrovství světa ve vodním slalomu v Londýně.

Jiří Prskavec jásá na mistrovství světa ve vodním slalomu v Londýně. | foto: Jan Homolka, kanoe.cz

Kajakář Prskavec obhájil titul v anketě Kanoista roku

• 1
Dvaadvacetiletý kajakář Jiří Prskavec obhájil vítězství v anketě Kanoista roku, jejíž vyhlášení proběhlo v olomouckém BEA Centru. V hlasování funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů získal 197 bodů a porazil o 52 bodů další kajakářku Kateřinu Kudějovou. Třetí místo obsadila talentovaná sedmnáctiletá Martina Satková, která jezdí na kajaku i kanoi vodní slalom i sjezd na divoké vodě.

Prskavec a Kudějová měli neobvykle úspěšnou sezonu, oba se stali na šampionátu v Londýně mistry světa. Pro Prskavce nakonec v hlasování rozhodlo, že k titulu světového šampiona získal také tituly mistra světa i Evropy do 23 let.

Kudějová letos vybojovala také bronzovou medaili na ME v Německu. Prskavec i Kudějová si ze zářijového MS v Londýně přivezli také zlato ze závodu hlídek a Česká republika se tehdy stala nejúspěšnější zemí šampionátu.

Satková jasně vyhrála v anketě dílčí sjezdařské kategorie mezi seniory i juniory. Platí za největší talent české divoké vody, neboť sbírá medaile ve všech disciplínách. Z MS ve sjezdu si přivezla hned pět zlatých. Nejlepším juniorem mezi slalomáři je kanoista Václav Chaloupka.

Výsledky ankety Kanoista roku 2015

Kanoista roku 2015: 1. Prskavec (K1) 197 b., 2. Kudějová (K1) 145, 3. Satková (K1 a C1) 44.