Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


K Vánocům dejte ženě kytku, radí Valenta

22 2004
Praha - Naladěn více než dobře dorazil do redakce iDNES olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta. Vesele odpovídal na záplavu vánočních přání a na otázku, zda vyhraje další olympijské zlato odvětil: "Já na další olympiádu pojedu jen proto, abych se tam dobře najedl."

Jeden ze čtenářů si stěžoval, že Valenta už dlouho nic neskočil, a kdy podá nějaký další pořádný výkon. Dostalo se mu zcela jasné odpovědi: "Já si myslím, že pořád podávám nějaké výkony. Třeba dnes ráno jsem vstal v sedm třicet, abych tady byl v 8:45."

Tazateli s nickem Jiřík odmítl prozradit, co koupil své ženě k vánocům, protože by to už nebylo překvapení. Ale inspiraci, co pod stromeček, mu dal. "Kup své ženě kytku, tou nic nezkazíš."

Odpovědi Aleše najdete Valenty čtěte ZDE

Na vážnější otázky o své kariéře odmítal odpovídat, ale potěšilo ho, když mohl napsat, jak se mají jeho děti: "Jsou to andílci," usmál se otec rodiny, která je pro něj prý nejdůležitější věcí v životě.

Pár čtenářů by rádo skákalo na lyžích stejně jako Valenta. Těm Aleš doporučil, ať přijedou do jeho Acrobat parku ve Štítech. Nejlépe v létě. "Do vody se dá skočit vše. Můžeš si to tam vyzkoušet," poradil.


Valentova letošní sezona
Do letošní sezony vstoupil olympijský vítěz Aleš Valenta ideálním způsobem - po zářijových závodech Světového poháru v australském Mt. Bulleru vede průběžné hodnocení SP. Jenže ke konci roku jej začalo zlobit zdraví.

Po dřívějších problémech s kolenem, kotníkem a holeněmi si hned první den tréninkového pobytu v kanadském Apexu natáhl sval v levé části bederní oblasti. S podobným problémem se trápil loni ve Finsku.

"Jakmile zkusím pár skoků, musím končit. Prostě to nejde," komentoval závěr soustředění český akrobat. V Kanadě skákal pouze trojná salta se třemi vruty. Pokusy o Ledový dech, revoluční trojné salto s pěti vruty, musel opět odložit.

"Jel jsem sem, abych natrénoval kvanta skoků, a nezkusil jsem ani čtyři vruty," litoval Valenta. Místo tréninku uvolňoval záda cvičením, klidem a pobytem ve vířivce, kterou měl v Apexu před domem. Padlo mu vhod, že organizátoři přesunuli závody Světového poháru v italské Modeně až na březen.

Po návratu domů se Valenta těší, jak si s rodinou užije Vánoc. Třicátého prosince by se měl představit na lyžařské exhibici ve Špindlerově Mlýně. Začátkem roku se vrátí do Kanady, kde bude Světový pohár pokračovat 9. ledna v Mt. Tremblantu.

Autor:


"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze