Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

K dohodě nedošlo. Bude Janda závodit?

28 2006
Praha - Ani toužebně očekávané pondělní jednání nepřineslo shodu mezi Svazem lyžařů České republiky a nejlepším českým skokanem Jakubem Jandou. Šéf lyžařů Lukáš Sobotka tvrdí, že požadovaná výše kompenzace za reklamní plochu na Jandových lyžích přesahuje možnosti svazu.

Na pondělní schůzce se obě strany přiblížily kompromisu a další pokus o konečnou shodu stanovisek, po kterém by měl Janda podepsat reprezentační smlouvu, se uskuteční ve středu.

Reprezentační smlouva pro Jandu je prý víceméně připravená, zbývá dořešit
kompenzaci, která loni činila 1,05 milionu korun. Letos žádají manažeři vítěze Světového poháru více. "Hodně se to přiblížilo a je na nich, aby to odsouhlasili. Už je nejvyšší čas," řekl Jandův manažer František Jež po dnešním jednání s předsedou lyžařského svazu Lukášem Sobotkou a členem výkonného výboru Čestmírem Skrbkem.

Lyžařský šéf nebyl po schůzce s Jandovými manažery tolik nadšený. Podle jeho slov se obě strany zatím stále rozcházejí v představách zhruba o milion korun. "Vzhledem k tomu, jak nadstandardní podmínky Janda má, se mi zdají jeho finanční požadavky přehnané," řekl Sobotka. "Jsme schopni navyšovat, ale za cenu nejistoty v našem rozpočtu. Ale přesto pořád věřím, že dohoda je možná," zůstával Sobotka optimistou.

Ježe ještě potěšilo, že se Janda nemusí obávat o nominace na zbylé závody letní Grand Prix, o což kvůli nepodepsané smlouvě žádala výkonný výbor rada úseku skoku na lyžích. "Jeho starty jsou jasné bez omezení a může v klidu skákat," uvedl Jež.

Janda byl v sobotu pátý v Zakopaném, když po prvním kole vedl společně s Romanem Koudelkou. Celkově je Janda v letní GP zatím osmý, šestý závod desetidílné série je na pořadu v sobotu v Kranji.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze