Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reisingerová znovu veze evropské stříbro. A věří v odměnu: dovolenou

České basketbalistky Julia Reisingerová a Adéla Neubauerová (zleva) coby členky nejlepší pětky na ME do 16 let. | foto: FIBA Europe / Viktor Rébay

11 2014
České basketbalistky do 16 let vedla k neočekávaný stříbrným evropským medailím očekávaná persona. Julia Reisingerová už několikrát v průběhu posledních dvou, tří let ukázala, jakým příslibem a účinnou podkošovou zbraní může být pro seniorskou reprezentaci.

Když konečně dorazila domů, mohla si na poličku vedle již jedné stříbrné medaile z mistrovství Evropy hráček do 16 let položit druhou. Loni i letos se vrátila z evropského šampionátu stejné úspěšná. Stříbrnou týmovou pozici z obou let totiž vždy dokázala doplnit i individuálním oceněním, když byla zvolena do nejlepšího týmu turnaje.

Loni ještě jako benjamínek, letos už jako jedna z nejzkušenějších hráček šampionátu.

„Mám radost. Nejenom z ocenění do All Staru, kam jsme byly zvolené spolu s Áďou Neubauerovou, ale hlavně z toho druhého místa. To je určitě něco víc,“ potvrdila Reisingerová, že klade důraz na týmový úspěch před tím individuálním.

Česká pivotka byla pro odborníky jasnou podkošovou volbou hned za suverénní Ruskou Marií Vadějevovou, která byla opravdu dominantní postavou šampionátu.

Reisingerová obsadila za svou ruskou soupeřkou druhé místo v tabulce nejlepších střelkyň turnaje (16,8 bodu na zápas). V pořadí hráček s nejvíce doskoky se mezi ně vklínila Lotyška Digna Strautmaneová. Reisingerová na turnaji doskočila v průměru 10 míčů za zápas.

V českém dresu patřila do čtveřice hráček, které sváděly souboje nejen se soupeřkami, ale i s únavou nakumulovanou z jízdy domácím světovým šampionátem hráček do 17 let z přelomu června a července.

„Bylo to hodně náročné, ale myslím, že jsme to každá zvládla na výbornou, že jsme to takhle celé odehrály. Hlavně jsme už byly vytrénované ze sedmnáctek a to nám dost pomohlo. Hodně jsme rehabilitovaly s doktorem i masérem a nedělalo nám to takové problémy,“ pochválila za zvládnutý náročný program sebe i Lucii Hoškovou, Natálii Stoupalovou a Michaelu Krejzovou.

Zatímco loni bojovaly mladé Češky se Španělkami až do posledních vteřin finálového utkání, letos bylo v průběhu třetí čtvrtiny takřka rozhodnuto: „Tenhle rok jsme si to druhé místo užívaly víc než loni. Už asi od třech čtvrtin zápasu jsme věděly, že to asi nezvládneme dotáhnout, a nějak se s tím dokázaly smířit. Loni jsme pořád dotahovaly a bolelo to tak asi víc.“

Dvojnásobnou vicemistryni Evropy a členku nejlepší pětky turnaje už pro letošek žádné reprezentační povinnosti a radosti nečekají. Klubová sezona s BA Sparta se nicméně kvapem blíží a většina týmů už zahajuje přípravu.

Unavená hvězdička českého basketbalu přesto doufá, že za své letní výkony dostane malou odměnu v podobě pozdějšího povolávacího rozkazu: „Doufám, že aspoň dva tři týdny dostanu, ale ještě nejsem domluvená s trenérem, takže nevím, kolik volna budu mít.“

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze