Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jugas navigoval Lišku k životnímu úspěchu

10 2003
Cardiff - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Plzeňsko-zlínská posádka Milan Liška, Jaroslav Jugas dokázala, že také v soukromých podmínkách se dá v soutěži mistrovství světa dosáhnout slušného výsledku. Na Britské rallye se dostali do výšin, s nimiž nepočítali ani v nejdivočejších snech.

Britská rallye V posledním podniku světového šampionátu, kde Liška startoval potřetí, skončili na solidním 32. místě, v klasifikaci sériových vozů pak obsadili devátou příčku. "Je to náš životní výsledek," radovali se v cíli rallye, která je považována za jednu z nejtěžších v celém seriálu, Liška s Jugasem.

Jako vítaný bonus si navíc připsali vítězství nad bývalým mistrem světa Colinem McRaem v poslední rychlostní zkoušce Margam Park 2.

Populárního Skota postihl defekt, kvůli výměně kola ztratil více než dvě minuty. "Kdyby Colin používal pneumatiky Matador jako my, tak se mu to nestalo, to je přece každému jasné," glosoval rozesmátý Liška McRaeovy potíže.

Závěrečnou nedělní etapu zvládli Liška s Jugasem v pohodě, ale pořádně se zapotili v sobotu večer. V poslední zkoušce dne, krátké „superspeciálce“ v cardiffských docích, se jejich mitsubishi nečekaně zastavilo.

"Motor se začal rázem vypínat, měli jsme nahnáno. Naštěstí nešlo o nic mimořádného, jen o poruchu čidla vzduchu," oddechl si Jaroslav Jugas.

Zatímco nejlepší sériové vozy zvládly test o délce 2,5 kilometru za 2:16 min, Liškův čas dosáhl hodnoty 5:05. Především kvůli tomu přišel o lepší výsledek.
Posádka měla i štěstí, do servisu dorazila včas a mechanici závadu rychle odstranili.

Potíže ovšem pokračovaly i v neděli. Dvojice chvílemi nevěděla, zda nejrůznějšími potížemi sužovaný vůz nakonec projede cílem. Vydechla si teprve na rampě u velšského Národního muzea.

"I pro spolujezdce byl závod mnohem těžší než u nás. Například jsem neustále musel přepočítávat čas, abychom nikam nepřijeli pozdě," popsal šťastný Jugas.Najdete na iDNES.czmobilní verze