Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Judistický šampion Krpálek nesmí jít spát. Čeká ho závod v rybolovu

NO TO SE PODÍVEJME. Judista Lukáš Krpálek ukazuje svůj úlovek. | foto: Archiv Lukáše Krpálka

16 2015
Většina sportovních fanoušků zná Lukáše Krpálka jako hvězdu světového juda. V nejbližších hodinách však čtyřiadvacetiletý jihlavský rodák sundá kimono, opustí tatami a vydá se s prutem a podběrákem na ryby.

U rybníka Kubšovka nedaleko Českého Brodu bude se svými parťáky soutěžit ve svém oblíbeném koníčku. „Čeká nás každoroční Judo Fishing Cup, při kterém se všichni sebereme a závodíme v rybaření,“ popisuje Krpálek s úsměvem.

„Je to tuším pátý ročník, jeden se mi už podařilo vyhrát,“ hlásí hrdě judistický mistr světa a dvojnásobný evropský šampion v polotěžké váze. „Tak doufejme, že letos to bude druhý,“ přeje si.

Že nejde o nesplnitelný úkol, ukázal i loňský ročník, v němž Krpálek skončil druhý. „Doufám, že se letos polepším,“ usmívá se.

Jediným, kdo téměř dvoumetrového borce USK Praha dokázal loni porazit, byl bývalý reprezentant v judu, nyní filmový producent a režisér, dvaačtyřicetiletý Petr Jákl.

„Bylo to o kousek. Sice mu k tomu pomohly malé podvody, ale ty nebudu zmiňovat,“ usmíval se Krpálek.

Pak však na tvůrce filmů Kajínek a Ghoul práskl, že chytal na nepovolenou návnadu. „Chytal na rybičky, které jsme měli zakázané. A ulovil tak dvě štiky,“ prozradil Krpálek. „Sice to byl podvod, ale nakonec jsme mu to všichni uznali,“ dodal v dobrém rozmaru.

Klíčem k úspěchu v letošním roce tak podle Krpálka bude i to, soupeře si dobře pohlídat. „Nesmím jít spát jako v loňském roce,“ směje se Krpálek. „Závod je totiž na 24 hodin a tohle všechno se dělo, když většina spala. Takže na to musím dohlédnout.“

V závodě, který startuje ve středu v pravé poledne, nejde o počet chycených ryb, ale o souhrnnou délku úlovků. „A ty jsou na Kubšovce opravdu obrovské. Mají tam pěkné ryby,“ pochvaluje si Krpálek. „Celkově je to tam hodně pěkné, takže tam rádi jezdíme i normálně.“

Žádné své oblíbené místečko prý nemá. „V poslední době, kdykoliv jsem tam jel, tak ať jsem byl kdekoliv, chytil jsem stejně úplné prd,“ směje se Krpálek. „Takže jsem z posledních návštěv trochu zklamaný. Doufejme, že teď to bude lepší. Že se mi bude dařit a vyberu si takové místo, kde to půjde,“ přeje si.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze