Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krpálek podle očekávání obhájil titul českého judisty roku

Lukáš Krpálek | foto: FTV Prima

14 2014
Už posedmé za sebou byl vyhlášen nejlepším českým judistou roku Lukáš Krpálek. V letošním ročníku ankety naprosto kraloval i díky tomu, že vyhrál mistrovství Evropy i světa ve váze do 100 kg a stal se tak nejúspěšnějším českým judistou v historii.

Na druhém místě skončil Pavel Petřikov a třetí David Klammert, který byl zároveň zvolen nejlepším juniorem.

Čtyřiadvacetiletý Krpálek vládne českým judistům od roku 2008, kdy začal dobývat úspěchy i na mezinárodní scéně ještě jako junior. Od té doby posbíral už všechny nejcennější trofeje až na olympijskou medaili, které nyní podřizuje vše. Výsledky v letošním roce ho vynesly i do nejlepší desítky ankety Sportovec roku.

S velkým odstupem za Krpálkem skončil Petřikov, který v kategorii do 60 kg skončil devátý na mistrovství Evropy a získal bronz na Grand Prix v Chorvatsku.

Třetí místo překvapivě 40 hlasujících přisoudilo olomouckému juniorovi Klammertovi, který společně s nejlepší kadetkou Markétou Paulusovou patří k největším nadějím českého juda. Klammert obsadil ve váze do 90 kg páté místo na mistrovství Evropy juniorů, získal čtyři medaile na turnajích Evropského poháru včetně jednoho zlata a stal se mistrem republiky v seniorech.

Anketa Judista roku 2014

1. Lukáš Krpálek (USK Praha), 2. Pavel Petřikov (Judo Club Hradec Králové), 3. David Klammert (Judoklub Olomouc), 4. Jaromír Ježek (Sokol Praha Vršovice), 5. Michal Horák (USK Praha), 6. Jaromír Musil (Sokol Praha Vršovice).

Nejlepší senior: Lukáš Krpálek (USK Praha).
Nejlepší junior: David Klammert (Judoklub Olomouc).
Nejlepší kadet: Markéta Paulusová (SKJ Týn nad Vltavou).

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze