Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Judista roku 2009 Krpálek: Alespoň se u mě pohár zase rok ohřeje

Tak jako v roce 2009 položil většinu soupeřů na lopatky, přemohl Lukáš Krpálek všechny i v anketě TOP judista ČR 2009. | foto: ijf.org

6 2010
Žádné překvapení - anketu TOP judista České republiky druhý rok po sobě ovládl Lukáš Krpálek. "Jsem rád, že se u mě pohár pro vítěze zase rok ohřeje," poznamenal talentovaný mladík při předávání.

Nikdo jiný ani vyhrát nemohl. Obhájil juniorský titul mistra světa, na evropském šampionátu skončil druhý a Evropská judistická unie ho jmenovala nejlepším juniorem roku. Blýskl se i mezi muži, když vyhrál turnaj Světového poháru v Bukurešti a hlavně vybojoval bronz na Grand Slamu v Tokiu.

Judista roku 2009

TOP judista: Lukáš Krpálek
Muži: Pavel Petřikov
Ženy: Lucie Chytrá
Junioři: Lukáš Krpálek
Juniorky: Tereza Patočková
Kadeti: David Pulkrábek
Kadetky: Leona Kubíková

Logicky tak během úterního vyhlášení ankety, které proběhlo v pražském hotelu DUO, dominoval i mezi juniory. Jen zlato mezi muži mu uteklo. To mu vyfoukl Pavel Petřikov, v minulém roce dvakrát zlatý z turnajů Světového poháru a sedmý z mistrovství světa.

Lukáši, o vás je známo, že nerad mluvíte s novináři a před větším publikem. Na vyhlášení ankety jste ale k publiku mluvil několikrát a potom jste dával i rozhovory novinářům. Byl jste nervózní?
I když je pro mě těžké mluvit před publikem, tak myslím, že to tentokrát dopadlo celkem dobře. Je pravda, že to nemiluju, ale pomalu se zlepšuju i v téhle oblasti.

Co bylo těžší - obhájit titul juniorského mistra světa, nebo znovu triumfovat v anketě TOP judista České republiky?
Asi mistrovství světa. Přeci jen byla minulý rok obrovská konkurence, přibylo dost soupeřů. Navíc mě chtěl každý porazit. Ale vážím si i ankety TOP judista roku, alespoň se u mě pohár pro vítěze zase rok ohřeje.

Až si za pár let vzpomenete na sezonu 2009, který okamžik se vám vybaví?
Nejspíš se mi vybaví finále mistrovství světa, které bylo hodně těžké. S Polákem Domanskim jsem totiž třikrát prohrál, ale v Paříži se mi ho podařilo porazit.

Kromě jiného vás už za čtrnáct dní čeká Turnaj mistrů v Koreji. Užil jste si vůbec svátky, nebo jste jen trénoval?
Moc odpočinout jsem si nemohl, protože jsme makali i přes Vánoce. Dvakrát denně jsme měli tréninky, volno jsme dostali až na Silvestra. A teď už zase jenom trénujeme - v pátek odjíždíme na soustředění do Rakouska a už příští týden odlétáme do Koreji.

Co vás tam čeká?
Přijede absolutní elita. Startovat totiž může jen šestnáct nejlepších judistů světa, já jsem v aktuálním žebříčku čtrnáctý. Konkurence bude slušná, ale poperu se o co nejlepší výsledek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze