Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jste rychlá, uznal výtržník. Marně utíkal před policistkou, která běhá maratony

Pražského maratonu se zúčastňují lidé s nejroztodivnějšími životními osudy, v nichž hraje běh důležitou roli. (ilustrační foto) | foto: Josef Vostárek, MF DNES

9 2010
Kriminálníci z Jižního Walesu, pozor! Můžete se schovat, ale ne utéct. Členka policejního sboru z města Pontrypid pronásledovala sedmnáctiletého výtržníka a nakonec ho dohnala. Svoje běžecké umění ukázala i v 16. ročníku Pražského maratonu.

"Běhám pro radost. Ale někdy se to hodí i v práci," smála se Kelly Morganová.

A stejně to měla i tehdy.

Ráno si zaběhla závod na dvacet mil v Gloucesteru a pak utíkala do služby. Začínala ve tři. Jen, co dorazila na služebnu, z vysílačky přišel povel k výjezdu:

Máme tu hlášení, že někdo ohrožuje nějaké lidi v jejich domě, zněl vzkaz z tísňové linky.

"Když jsme dorazili na místo, ten výtržník vystřelil směrem k lesu," popisovala žena, která je jednou z pěti nejrychlejších maratonkyň s odznakem britské policie. "Protože to byl zrzek, dobře jsem ho mezi stromy viděla. Křičela jsem na něj, že mám za sebou závod, tak ať mě nenutí běžet dál."

Jenže mladý uličník si vybral špatného policistu. Pokaždé, když se ohlédl, viděl jak se policistka přibližuje. "Nakonec mu došlo, že se jen tak nevzdám," popisovala 31letá strážnice pro BBC.

A mladík svoje prchání po více než míli vzdal. "Jste rychlá!" uznal pak zadýchaně. Přitom policistka absolvovala běh v těžkých policejních botách číslo 6.

S touto dámou by si asi neporadil žádný zločinec. Běhá už pět let, do práce pět mil, po šichtě to stejné domů. "Běhání je celkem návykové," prozradila.

Loni zaběhla Londýnský maraton za 3 hodiny a 11 minut a tím se nominovala do britské policejní reprezentace. Ta v Praze bojovala o tituly mistrů Evropy v maratonu - úplně stejným výkonem si na Staroměstské náměstí přiběhla pro 19. místo v kategorii žen.

A mladý vandal? Za to, že nebezpečnou zbraní ohrožoval civilisty, si vysloužil trest osmdesáti hodin obecně prospěšných prací.

Autor:


Témata: BBC, Maraton
Najdete na iDNES.czmobilní verze