Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsou elegantní na hřišti i mimo ně

30 2000
Fotbalové hvězdy si dávají záležet, jak vypadají.
Fotbalové hvězdy si dávají záležet, jak vypadají. Stejně elegantní a nepřehlédnutelné jako na trávníku jsou i ve společnosti. Zdobí předávání cen, módní přehlídky, charitativní večírky. Líbí se ženám. Ginola či Beckham se už v prostředí módy a reklamy pohybují jistě, mladík Rosický se to teprve učí. "Cítí to jako povinnost, ale samozřejmě se líp cítí v trenýrkách na trávníku," říká o něm Anna Motlíková, ředitelka oděvní firmy Steilmann. Jeho plachost však může přitahovat stejně jako suverénní vystupování jiných.

ALESSANDRO DEL PIERO a známá módní návrhářka Donatella Versace. Ital si zakládá na dokonalém oblečení, pro svůj klub Juventus Turín je největší hvězdou. Když spojí image a fotbalové umění, vychází z toho největší plat všech fotbalistů světa. Zlatá smlouva končí za pět let, každou hodinu dostává přes 22 tisíc korun.

PAOLO MALDINI, na snímku s pětiletým synem Christianem, byl léta největším idolem italských žen. Říkalo se, že nikdo z fotbalistů nemůže vypadat krásněji: blankytné oči, husté hnědé vlasy. K tomu všemu jeden z nejlepších obránců na světě. "Kdo je krásný a úspěšný, je sexuálním symbolem," říká psycholog Petr Weiss. Teď už ale není nejobdivovanějším, vystřídali ho krajané Nesta a del Piero.

TOMÁŠ ROSICKÝ se sám lekl, jak dobře vypadá v oficiálním reprezentačním oblečení. Užasle pravil: "To jsem opravdu já?" Se slunečními brýlemi vypadá jako Ital. "Když se o tom plakátu dozvěděly slečny, chtěly ho mít doma," říká Anna Motlíková, ředitelka firmy, která Rosického pro focení oblékla. "Na to, jak je mladý, vypadá dost jistě, jako profesionální model."

OLIVER BIERHOFF má v Německu výbornou pověst: říká se o něm, že by ho každá tchyně chtěla za zetě. Je sympatický, inteligentní, nekonfliktní. Účinkuje v reklamách, zároveň je také vyslancem dětského fondu UNICEF.

PATRIK BERGER si dává záležet, aby vypadal dobře. A nepotřebuje k tomu mnoho, žádný strojený úsměv, žádný make-up. Když nafotil katalog spodního prádla, byl z toho trhák. "Ale úplně nahý bych se nefotil ani zanic," říká kategoricky. Když jde do společnosti, chce vypadat jako elegán. S účesem, který ženy obdivují, mu pomáhá pouze manželka Jaroslava, bývalá kadeřnice.

EMMANUEL PÉTIT, sympatický francouzský mušketýr, má dlouhé blonďaté vlasy stažené do culíku. Právě ty ženy milují. Kdyby se nechal ostříhat, byl by možná s jejich přízní konec. Když v létě odešel z Arsenalu, na své internetové adrese nacházel vzkazy: "Už se nemůžeme dočkat, až tě každý týden budeme vídat ve Španělsku." To se mu hlásily španělské fanynky, Pétit přestupoval do Barcelony.Najdete na iDNES.czmobilní verze