Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsme o rok silnější, říká před finále kouč zuberských házenkářů Kekrt

Jiří Kekrt - Házenkářský trenér Jiří Kekrt | foto: Jan Karásek, MAFRA

23 2010
Ke dvěma mistrovským titulům už v minulosti dokázal kouč Jiří Kekrt přivést házenkáře Zubří. Při loňském návratu na Valašsko však další triumf přidat nedokázal. Proti byla ve finále Karviná, odkud se předtím Kekrt do týmu Gumáren přesunul.

Proč by mělo Zubří uspět tentokrát? "Za poslední rok jsme nabrali cenné zkušenosti," domnívá se Kekrt před nedělním domácím začátkem finálové série.

Víte o tom, že Zubří s Karvinou v play-off prohrálo už dvacet zápasů v řadě?
Zajímavé číslo.

Čím to je?
Karviná na konci devadesátých let vytvořila velice kvalitní tým s hráči typu Juříčka, Radčenka a podobně. Stali se kvalitním evropským družstvem takového druhého sledu. Byť odprodávali hráče,měli krize a problémy, dařilo se jim kádr neustále správně dobudovávat.

A Zubří?
To se naopak po sérii titulů rozpadlo a klub poté začínal absolutně od nuly, a to s vlastními odchovanci. Ekonomické podmínky tam totiž byly úplně jiné než v Karviné. Družstvo pomaličku zrálo, až se ve druhé polovině tohoto desetiletí vrátilo mezi českou špičku.

Letos už nepříznivou bilanci proti Karviné ukončíte?
Pevně v to věřím. Celý tým moc touží po titulu.

Šance byly vyrovnané také v loňském finále, přesto Karviná vyhrála 3:0 na zápasy. Proč by to Zubří mělo vyjít tentokrát?
Když se dříve Zubří v zápase nedařilo, už to mužstvo nedokázalo zlomit a výsledek otočit. Hráči klesali na sebevědomí. Letošní play-off však naznačuje, že hráči jsou o rok zkušenější, tým je silnější. K tomu jsme posílili na postu pravé spojky o Martina Stržínka.

Předpokládám, že atmosféra při finále bude podobně vyhrocená, jako už je proti Karviné tradicí, že?
Ani já nic jiného nečekám.

Zdravotní stav týmu?
Máme k dispozici všechny hráče, i když někteří byli zranění delší dobu, a tak je otázkou, jak na tom budou se sportovní formou.

Jak vám pomohla delší reprezentační přestávka, která finálové sérii předcházela?
Už loni jsem se o tom zmiňoval. Rozplánovat termíny tak, že jedno družstvo může do finále postoupit ve třech utkáních jako my, a pak musíte tři týdny čekat, to je organizační hloupost. Je pro nás velikánským otazníkem, jak se nám podařilo pauzu překlenout, protože jsme měli na akcích reprezentace šedesát procent hráčů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze