Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsme jiní. Rotrekl s Kolářem se rozešli

29 2006
Brno - Jeden je kliďas, druhý pořádně impulzivní. I přes rozdílnost povah Pavlové Kolář a Rotrekl vydrželi spolu hrát plážový volejbal přes šest let. Po minulé sezoně se ale rozhodli k razantnímu kroku. "Rozchod," řekli si. "Spolu jsme dlouho hráli nejen beach, ale i šestky, naposledy ještě letos v České Třebové," řekl Pavel Kolář, který je ze Slavkova u Brna.

"Jeho štvala moje flegmatičnost, mě zase jeho vztekání. Každý jsme opravdu jiný, Lasovi (Rotreklovi) stačí málo a hned vybuchne."

V klidu se tak dohodli, že se rozejdou a najdou si jiné spoluhráče. "Tak to bude lepší," shodli se.

Brňan Pavel Rotrekl připustil, že za rozchodem jedné z nejlepších českých dvojic, někdejších juniorských reprezentantů, jsou povahové rozdíly.

Souhlasí spolu, že k jejich rozchodu vše směřovalo dlouhodobě. "Normálně se bavíme, zdravíme, ale na hřišti, když došlo ke krizové situaci, tak jsme ji každý řešili jinak," řekl Pavel Kolář.

Jeden zůstal v klidu, druhý se rozčiloval.

"Už jsme si vyčítali věci, které byly úplně zbytečné, už nám to spolu nešlo," podotkl Rotrekl. "Třeba se ale časem k sobě vrátíme. Nevím."

Pavel Kolář se letos dal dohromady s Martinem Tichým z Prahy, Pavel Rotrekl s Romanem Kozákem z Ostravy.

Oba věří, že jim rozchod v další kariéře neublíží. "S Martinem máme na to, abychom dosahovali podobných výsledků, jako s Pavlem," tvrdí Kolář.

Podobně mluví Rotrekl o Kozákovi. "Beach zatím moc nehrál, ale určitě se do toho dostane. Letos objedeme osm turnajů Světové série, aby se Roman oťukal," uvedl Rotrekl, jenž zvažuje, že se bude beachvolejbalu věnovat profesionálně. "Láká mě olympiáda v roce 2012," přiznal.

Poprvé proti sobě nastoupili Kolář a Rotrekl tento měsíc na turnaji v Opavě, v semifinále byl úspěšnější Pavel Kolář s Martinem Tichým.

"A bylo to hrozně vyhecované," přiznal Kolář. Rotrekl však namítl: "Bral jsem Pavla jako každého soupeře, jako kvalitního soupeře. Jsme kamarádi. Mě ale každá prohra mrzí."

Kolář s Tichým skončili druzí, Rotrekl s Kozákem čtvrtí.

Mezinárodní beach Kolář s Tichým okusili o víkendu v Brně na Orco FIVB Challengeru mužů. Skončili na 9. až 12. místě.

Pavlové Kolář (vlevo) a Rotrekl už hrají každý s jiným partnerem.

Autor:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze