Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem ochoten přijmout zodpovědnost za český volejbal, vzkazuje Haník

Zdeněk Haník | foto: Lukáš Táborský

12 2010
Zdeněk Haník je bývalým trenérem volejbalové reprezentace a nyní se chce stát předsedou českého svazu. Své důvody vysvětlil v on-line rozhovoru serveru iDNES.cz.

Svůj úmysl stanout v čele Českého volejbalového svazu oznámil Haník už 20. dubna. Nyní, po bezmála měsíci, se bude rozhodovat, jestli se mu to podaří.

Na neděli 16. května je totiž svoláno zasedání výboru ČVS, na kterém by se mělo hlasovat o odvolání současného předsedy Antonína Lébla, případně by měl být zvolen jeho nástupce.

seznam odpovědí Zdeňka Haníka

"Pokud se stav nespokojenosti se současným vedením projeví jako většinový, jsem ochoten přijmout zodpovědnost za vývoj českého volejbalu. Pokud ne, je to důkaz, že český volejbal změnu nechce, a i s touto situací budu umět naložit," vzkázal Haník na závěr rozhovoru čtenářům.

Ještě předtím odpovídal na dotazy, které se převážně točily kolem jeho kandidatury na předsednický post.

Čtenáře zajímaly důvody, proč v loňském roce Haník Lébla podpořil a letos se stal jeho vyzyvatelem. "Neotočil jsem se o 180 stupňů, ale problémy, o nichž jsem věděl už před rokem, nabyly neúnosných rozměrů. Řešení pro mě bylo buď odejít z českého volejbalu, nebo se zachovat tak, jak se chovám. Mým zvykem není otáčet se a měnit nečekaně barvu dresu, loni jsem podpořil Lébla, protože jsem mu to slíbil," vysvětlil Haník.

V případě zvolení Haníka za předsedu svazu by volejbaloví fanoušci neměli očekávat výměnu na pozicích trenérů reprezentace.

Výměna ve vedení svazu neznamená ani ztrátu mistrovství Evropy mužů v roce 2011. "Nedomnívám se, že s případnou změnou dojde k nekonání ME. Do celé akce je zapojeno mnoho subjektů a nikdo z nich by nebyl tak nezodpovědný, aby připustil vázanost ME na jednu osobu," soudí Haník.

Došlo i na téma Haníkova (ne)výroku o směšnosti českého volejbalu. Svá předchozí slova doplnil: "Neprohlásil jsem, že český volejbal je směšný, vycházíte z novinového titulku. Prověřujte více. Pravda je, že viněta ´český volejbal´ má ve světě nízkou hodnotu. Musíme s tím něco udělat."

kompletní odpovědi Zdeňka Haníka

Server iDNES.cz pozval k on-line rozhovoru rovněž Antonína Lébla. Ten však kvůli pracovní vytíženosti účast odmítl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze