Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem naprosto spokojený, zářil po osmém místě sdruženář Pavel Churavý

Český reprezentant v severské kombinaci Pavel Churavý (vlevo) při závodě SP v Liberci | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

4 2009
Český reprezentant v severské kombinaci Pavel Churavý potvrdil i v nedělním závodě v německém Schonachu své vynikající letošní výsledky. Znovu bodoval a opět se prosadil do první desítky. V ní je i v celkovém hodnocení SP, kde si drží devátou příčku.

V perfektních podmínkách absolvovali sdruženáři další závod Světového poháru v německém Schonachu. "Závod to byl krásný. Svítilo sluníčko, byla zima a podle mého názoru byly dnes nejregulérnější podmínky, které jsme letos zažili," potvrdil v telefonickém rozhovoru pro iDNES.cz Pavel Churavý.

Český reprezentant se opět v Německu prosadil do první desítky. Přitom našel na svém výkonu i mezery. "Při skoku jsem se malinko později odrazil, to mě mrzí. Ale za desáté místo po skoku jsem byl rád," popisoval průběh závodu Churavý.

"Při běhu jsme startovali čtyři najednou, asi po kilometru nás doběhli Demong s Kircheisenem a takhle v šesti jsme absolvovali většinu běhu. Postupně se přidali i další a ve větší skupině jsme bojovali o třetí až jedenácté místo," řekl k druhé fázi závodu.

"Snažil jsem se v té skupině udržet, ale bylo to pro mě těžké. Připadal jsem si jako na gumě. Občas mi malinko poodjeli, pak jsem je zase dohnal," přiznal Churavý.

"Až v předposledním kole jsme se neudrželi těch nejlepších, Klapfer tam nechal před sebou trochu díru. Jel jsem až do závěrečného kopce na desátém místě, ale ve stoupání se mi podařilo poskočit dopředu před Klapfera a Pittina."

Churavý tak potvrdil, že mu stále dělá trochu problém běhu ve větší skupině. "Já se nedokážu v tom balíku příliš orientovat, vadí mi, když mi tam šlapou na hůlky nebo lyže. Neumím se dostat dopředu," vysvětluje.

Přesto mohl po závodě vzkázat domů: "Jsem šťastný, spokojený, osmé místo je parádní!"

Trenér Luděk Šablatura hodnotí

Sobotní štafetu - osmá z jedenácti
Na víc než sedmé místo jsme asi nemohli v této sestavě pomýšlet. Měli jsme i trochu smůlu na vítr, ale na to se nechceme vymlouvat. Spokojený s osmým místem ale určitě být nemohu.

Osmé místo Pavla Churavého v neděli
S tím jsem spokojen stoprocentně. Prodává beze zbytku to, co v něm momentálně je. Pohybuje se téměř stabilně v desítce a to je výborné.

O absenci Miroslava Dvořáka
Potýká se s chřipkou, v Schonachu vůbec nebyl. Měl by za námi přijet na další závody. Pokud bude v pořádku s dechem a bude moct se cítit dobře, příště už nastoupí.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze