Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem dvě vteřiny od svého cíle, říká Kreuziger, který na Tour naštval fandy

Roman Kreuziger na Tour de France | foto: Profimedia.cz

23 2009
Le Grand Bornand (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Roman Kreuziger musel po středeční královské etapě Tour, v níž dojel třináctý, znovu na dopingový test. Zdržel se tam dvacet minut a pak při jízdě na kole k týmovému autobusu poskytl rozhovor českým novinářům.

Sedmnáctá etapa byla považována za královskou. Byla taková?
Určitě. I díky počasí.

Když asi 35 kilometrů před koncem, při stoupání na Col de Romme, nastoupil Andy Schleck a začala se hlavní skupina trhat, zůstal jste vzadu. Jak vám bylo?
Jel jsem si nahoru svoje tempo. Věděl jsem, že je to těžký kopec, a nechtěl jsem to přehánět.

Ptejte se

zpravodaje MF DNES

Reportér Jiří Kratochvíl, který Tour sleduje přímo ve Francii, odpovídá průběžně na vaše otázky k nejslavnějšímu závodu světa ZDE.

Do cíle jste dorazil se ztrátou víc než šesti minut. Není to víc, než jste čekal?
Já chtěl udělat oproti loňsku skok a přiblížit se do desítky, a tu teď mám na dvě vteřiny. Letos je taky lepší obsazení, takže je potřeba brát i tu desítku letos trochu jinak.

Máte za sebou Alpy. A až na sobotní Mont Ventoux vás velké kopce nečekají. Jste rád?
Ani ne. Čeká nás časovka, ta může hodně napovědět. V pátek taky není lehká etapa a sobota, to už bude jenom taková třešnička.

Na startu v Bourg Saint Maurice vás vítali Češi. Jaký to je pocit?
Je to povzbuzující. Lidé se o Tour zajímají, a když jedu okolo desátého místa, tak je třeba potěší, že mě vidí v první nebo druhé skupině.

Ale byli zklamaní, že jste se jim ani nepodepsal a nevyfotil se s nimi.
Před startem takové etapy musí zůstat člověk koncentrovaný.

Čech se vykašlal na české fanoušky


Očima reportéra na Tour de France

Když ve středu autobus Liquigasu zastavil na startu 17. etapy, skupinka českých fanoušků vyvěsila státní vlajky s nápisem Roman Kreuziger. Chtěli s ním prohodit pár slov, povzbudit ho, vyfotit se s ním, požádat o autogram. Na Tour to dělají statisíce diváků.


Jakmile Roman Kreuziger vyšel z autobusu, začalo zhruba patnáct Čechů skandovat jeho jméno. Cyklista je však sotva pozdravil, vlastně si jich nevšímal. Nasedl na kolo a odjel. Žádné společné fotografie, žádné podpisy lidem, kteří i kvůli němu cestují tisíce kilometrů.


Zbyla jen pachuť.


Ne, český závodník nechvátal na start. Času měl dost.


Už jsem si zvykl, že Roman Kreuziger není vždy na Tour ochotný hovořit s novináři, ačkoli i lepší cyklisté s tím problém nemají.


Budiž. Ale že se vykašle na vlastní fanoušky? Jeden z rozhořčených Čechů trefně pravil: "Tohle teda pos... Jdeme přemalovat vlajky a fandit radši (Slovákovi) Velitsovi..."


Pochopí tito lidé, že se chtěl Kreuziger soustředit, jak tvrdil v cíli?







Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze