Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tlak je velký, medaili chce každý, říká kouč basketbalistek Trutnova

Jozef Rešetár během letní přípravy s trutnovskou mládeží. | foto: Vilém Fischl

24 2015
Byl by to po pěti letech skvělý návrat k době bronzové, která se s jedinou výjimkou - a to bylo ještě cennější stříbro - táhla nepřetržitě osm let. Basketbalistky Kary Trutnov právě k tomu mají výborně nakročeno, v sérii s Nymburkem o bronzové medaile totiž před sebou mají dva domácí zápasy za stavu 1:1. Pokud oba zvládnou, budou slavit.

„Rádi bychom to doma dotáhli a věřím, že doma v tradičně výborném prostředí uspějeme. Na druhé straně cítíme, že tlak je velký, Trutnov na medaili už několik let čeká a všichni ji od družstva chtějí,“ uvedl trenér Kary Jozef Rešetár.

Svůj tým dovedl k výhře hned v prvním duelu série o bronz. Přestože Kara ještě čtyři a půl minuty před koncem prohrávala o devět bodů, nakonec se radovala z těsné výhry 81:80.

O den později Trutnov rovněž dotahoval náskok Nymburka, necelé dvě minuty před závěrem snížila na rozdíl jediného bodu, ale tentokrát se Nymburk už nedal a vyhrál 73:66. „V klíčových momentech poté, co jsme se dotáhli, jsme hráli netrpělivě, a proto šla naše úspěšnost střelby dolů,“ vysvětlil trenér Rešetár.

Vedle toho viděl hlavní rozdíl oproti prvnímu vzájemnému duelu v tom, že ve druhém se jeho hráčkám nepodařilo tak dobře pokrýt klíčovou podkošovou hráčku Nymburka Rolleovou. „V tomhle ohledu to z naší strany bylo mnohem horší a Rolleová se výrazně podílela na výhře Nymburka,“ poznamenal Rešetár.

V pátek a v sobotu se v Trutnově čeká velký basketbal, Kara by do domácích zápasů měla jít kompletní. „Není to jednoduché, ale zkusíme na soupeřky něco vymyslet, ale pak vše záleží na tom, jak hráčky stanovenou taktiku provedou,“ konstatoval kouč Kary.Najdete na iDNES.czmobilní verze