Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkář Pohlmann si smolný trest za doping odpyká, s odvoláním neuspěl

Josef Pohlmann v dresu Litovle. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

27 2015
Házenkář Josef Pohlmann doufal, že s pomocí uznávaného právníka Jana Šťovíčka, který zastupuje například i cyklistu Romana Kreuzigera, odvrátí dvouletý trest za odmítnutí dopingové kontroly. V pátek ale dostal špatnou zprávu: Český svaz házené hráči extraligové Litovle distanc potvrdil.

Případ tím však zřejmě definitivně nekončí. Šťovíček je připraven se odvolat k Rozhodčí komisi Českého olympijského výboru. „A tam by věc řešili právníci s podstatně větší zkušeností, než mají členové Disciplinární komise i Exekutivy svazu. Nepochybuji o tom, že by princip proporcionality vzali v úvahu,“ řekl právník nedávno v rozhovoru pro MF DNES.

„Jde o to, že trest musí být přiměřený okolnostem přestupku. Nemůžete přece stejně potrestat někoho, kdo na dopingovou kontrolu vůbec nejde a někoho, kdo tam jde a pět hodin tam sedí a odevzdá šest vzorků,“ pokračoval.

„Josef Pohlmann není kriminálník ani podvodník, přesto se tak s ním zachází. Dva roky jsou nesmysl. Nepřijde mi navíc příliš profesionální, že rozhodnutí mají nejprve média a pak člověk, jehož se to týká,“ dodal ještě Šťovíček v den verdiktu pro ČTK.

Pohlmannova kauza je až bizarní. Po listopadovém utkání ve Zlíně odešel po čtyřech hodinách čekání a šesti odevzdaných vzorcích, jež nesplňovaly potřebné parametry, vzteky z dopingové kontroly, za což dostal od disciplinární komise dvouletý zákaz činnosti. „Byl to zkrat, který si nedovedu vysvětlit. Blikanec,“ vypráví 26letá spojka. „Vím, že jsem udělal chybu, a můžu si nadávat, je to moje vina.“

Ačkoliv se v následujícím týdnu nechal testovat na zakázané látky, Disciplinární komise Českého svazu házené byla neoblomná. Tatranu Litovel tak chybí už čtvrtý měsíc.

„Exekutiva svazu jakožto odvolací orgán disciplinární komise řádně projednala a zvážila veškeré okolnosti, které hráč na svou obhajobu přednesl. Neshledala je však natolik výjimečnými, aby odůvodnily snížení trestu v souladu s antidopingovými předpisy a judikaturou Sportovního arbitrážního soudu,“ uvedl házenkářský svaz k odvolacímu řízení.

Autor:






Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze