Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Josef Král se z úspěchu radoval jen krátce

Světové finále Formule BMW - Nejúspěšnější jezdci Světového finále Formule BMW. | foto: Martin Miler

26 2006
Valencie - Jen velmi krátce vydržela radost českému jezdci Josefu Královi. Ten sice ve Světovém finále Formule BMW dosáhl obrovského úspěchu, když na okruhu Ricarda Torma ve Valencii obsadil druhé místo. Jenže o triumf záhy přišel. Jeho vůz neprošel technickou kontrolou.

Po přestupu do Německého týmu Josef Kaufmann Racing a jen dvou testovací dnech s novým vozem přijel  o Valencie zkusit štěstí mezi nejlepšími piloty své věkové kategorie.

Po dvou vítězných závodech a jednom druhém místě v sobotu a neděli, nastupoval Josef jako velká naděje na postavení na stupni vítězů i v dnešním, odpoledním a hlavním závodě – Světovém finále Formula BMW 2006.

"Pokouší se o mě chřipka a necítím se moc dobře, ale udělám vše pro vítězství," prohlásil Král těsně před závodem.

Na startovním roštu byl první Christian Vietoris, před Josefem Králem a Finem Mika Makim. Král odstartoval velmi dobře a okamžitě se tlačil z vnější strany na týmového kolegu Vietorise. Maki měl také dobrý start, takže bylo napínavé, jak se seřadí jezdci v první zatáčce.  

"Start se mi povedl, ale i Chris odjel dobře" říká Král. Po průjezdu první zatáčkou bylo pořadí Vietoris, Král, Maki. Christian Vietoris s Josefem Králem však začali okamžitě celému poli unikat. Jen Mika Maki byl schopen několik kol držet s vedoucí dvojicí krok.

"Miku jsem si kontroloval ve zpětném zrcátku a viděl jsem, že jede na absolutní hraně svých možnosti, takže jsme necítil nějaké ohrožení své pozice," komentoval svého soupeře za zády.

Mezitím Vietoris zajel několik rychlých kol a nepatrně Královi poodjel. Král však začal od jedenáctého kola lídra dojížděl a vypadalo to na boj o první místo.

"K Vietorisovi jsme se přiblížil jen na pár kol, ale na předjetí jsem neměl. Byl jsem rád, že jsem dostatečně odjel Makimu a hlídal jsem si druhou pozici."

Mezitím se s odstupem celé cílové rovinky bojovalo o čtvrté až osmé místo. Vietoris i Král si své pozice už celkem v pohodě  hlídali a dojeli do cíle v nezměněném pořadí.

"Josef Král na měn po celý závod tlačil a já musel jet na hranici svých schopností," vysekl poklonu Královi nový mistr světa Christian Vietoris.

Jenže už brzy nato se Král dozvěděl špatnou zprávu, jeho vůz neprošel technickou
kontrolou.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze