Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Johnson v dešti zahrál hole-in-one, ale dotáhl se na něj Stricker

Dustin Johnson se na čele udržel i v dešti. Dotáhl se na něj však Steve Stricker | foto: AP

6 2010
Dustin Johnson vykouzlil na šestce nádhernou ránu přímo do jamky. Po ní však už skóre nezlepšoval a tak se na něj dotáhl jeden z favoritů turnaje Steve Stricker. Světová trojka také mohla zahrát hole-in-one, jeho míček se však jen stočil po hraně jamky a vyskočil ven.

Druhé kolo Northern Trust Open se potýkalo s nepřízní počasí, přesto byly k vidění skvělé momenty. Po celou dobu relativně silně pršelo, což se podepsalo na tom, že ne všichni hráči stihli druhé kolo dohrát. Celkem 41 golfistů vyrazí v sobotu na hřiště kalifornského Riviera Country Clubu dřív.

Bude mezi nimi i lídr vedoucího kola Dustin Johnson, který se na prvním místě leaderboardu udržel i v pátek. Na pětadvacetiletého dlouhána, kterému chybí dohrát dvě jamky, se ale dotáhla světová trojka Steve Stricker.

Johnson na šestce předvedl to, o čem sní snad každý golfista - hole-in-one. Osmičkou železem poslal míček na nějakých 130 metrů kousek za praporek, aby se díky zpětné rotaci míček relativně rychlým tempem vrátil a zapadl přímo do jamky.

Dustin Johnson, Northern Trust Open

V tu chvíli to vypadalo, že Johnson opět předvede velmi nízké skóre jako ve čtvrtek. Už před esem totiž zahrál dvakrát birdie. Po kouzelném momentu na šesté jamky však už ani jednou skóre nezlepšoval, naopak na patnáctce poprvé na turnaji ránu připisoval.

Hole-in-one málem zahrál i Steve Stricker, a to na čtvrté jamce. Tomu však míček po ráně hybridem sjel po hraně jamky a vyskočil ven. Americký golfista se tak musel smířit "pouze" s birdie. Těch mimochodem v pátek zahrál sedm, díky čemu se dotáhl na vedoucího Johnsona.

Steve Stricker, Northern Trust Open

Strickerovi se dařilo zejména na greenech - na osmnáct jamek mu stačilo jen 22 puttů. Přitom hra železy nebyla ve druhém kole jeho silnou stránkou, spíše tou nejslabší. Kvůli tomu si mnohdy nepřipravil zrovna nejlepší pozici pro patování. "Na to, jaké panovaly podmínky, to bylo dobré kolo. Držela mě moje krátká hra a patování," zhodnotil svou hru Stricker, který na posledních deseti turnajích skončil sedmkrát v top ten.

Čejka opět neprošel cutem

Špatný start do sezóny zažívá český rodák Alex Čejka. Německý rodák ani na Rivieře neprošel se skóre +6 cutem a zatím tak letos nevydělal ani dolar. Nakročeno k tomu, aby si o víkendu také nezahráli, mají například Padraig Harrington, Ángel Cabrera, Justin Leonard, Mike Weir, Adam Scott, Rickie Fowler, Vijay Singh či vítěz z minulého týdne Ben Crane. Ti však mají ještě několik jamek do konce, takže při případných birdie nebo eaglech mohou ještě do víkendových kol prorazit.

V pátek se výrazně zlepšil vítěz posledních dvou ročníků turnaje Phil Mickelson. Světová dvojka ve čtvrtek zahrála jednu ránu nad normu hřiště, v pátek se Mickelson zlepšil o šest úderů a se skóre -4 poskočil ze 72. na 11. místo.

Northern Trust Open - po neúplném druhém kole

1. Dustin Johnson (USA) -10 (po. 16. jamce)
1. Steve Stricker (USA) -10
3. Andrés Romero (Argentina) -7 (po 15. jamce)
4. Kevin Sdler (USA)
4. Tim Wilkinson (Nový Zéland) -6
4. Justin Rose (Anglie) -6
7. Anthony Kim (USA) -5
7. Rickie Barnes (USA) -5
7. Steve Marino (USA) -5
7. Rjo Išikava (Japonsko) -5 (po 13. jamce)

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze