Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Johnson možná zanevře na dvoustovku

25 2000
S a c r a m e n t o - Americký sprinter Michael Johnsnon možná skončí s dvoustovkou. Světový rekordman (19,32) po zmařené kvalifikaci na olympijské hry přiznal, že už z této trati nemá žádný požitek a raději se bude v nadcházejících měsících soustředit na dvojnásobnou trať. Na ní je rovněž držitelem nejrychlejšího času, když ji prolétl za 43,18 vteřin. Očekávaný vrchol víkendové kvalifikace amerických atletů v Sacramentu skončil pro dvaatřicetiletého Johnsona svalovým zraněním, stejně ovšem dopadl jeho největší sok Maurice Greene. Oba zradil sval na zadní straně stehna a ani jeden z nich nedoběhl do cíle.

"Mám dvoustovky plné zuby. Nemám z ní žádnou radost. Finále v Sacramentu bylo mým posledním startem na této trati," citovala v pondělí Johnsona americká televizní stanice NBC na své internetové stránce. List USA Today však otiskl, že se nejedná o definitivní rozhodnutí. "Neřekl jsem, že se dvoustovky vzdávám napořád," dementoval atlet zprávu o definitivním konci na této trati. Johnson připustil, že jeho rozhodnutí uspíšil "humbuk", který se okolo společného závodu s Greenem v kvalifikaci rozpoutal.

Rozladila ho i slovní přestřelka mezi oběma atlety. "Bylo to zbytečně vyhrocené, navíc špatným způsobem. Mezi námi dvěma už nešlo ani tak o výkon, ale o to, kdo toho druhého více naštve. S tím už nechci mít nikdy nic společného," zařekl se rodák z Dallasu. V Sydney tedy nebude obhajovat unikátní double z Atlanty na 200 a 400 metrů, ale jen prvenství na čtvrtce. Navíc poběží štafetu na 4x400 metrů.

"Na olympiádě aspoň bude více legrace. Ne že by se mnou nemohl nikdo na čtvrtce závodit, ale alespoň nebudu v centru dění jako teď a nebudu cítit ten hloupý tlak," dodal pro televizi NBC. Johnsonův trenér Clyde Hart svého svěřence podpořil. "Rozhodl se správně," řekl kouč. "Na závodech v Evropě v srpnu a v září, kde jsme plánovali účast na dvoustovce, se Michael zúčastní jen běhu na 400 metrů, nebo nepoběží vůbec." Johnsona chytla křeč v levém stehnu na americké kvalifikaci už v sobotním rozběhu. Ve finále ho potkaly stejné problémy znovu a po šedesáti metrech odstoupil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze