Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


John Daly má po vodce nebo reality show i svou pizzu

John Daly, Transition Championship | foto: AP

20 2010
John Daly dle svých slov potřebuje dostatek peněz, aby na PGA Tour mohl podávat lepší výsledky a nebýt ve stresu. Proto se stal tváří dalšího produktu. Pizza a John Daly, obojí Američané milují.

John Daly, "enfant terrible" světového golfu, pokračuje ve zvyšování mimogolfových příjmů. Jeho jméno nese vodka, je hlavní tváří výrobců extravagantních golfových kalhot a spodního prádla. Navíc je chodící reklamou na podvázání žaludku, po kterém zhubl o padesát kilo. Na Golf Channel má i svou reality show nazvanou Being John Daly (Být Johnem Dalym), která zavádí diváky do zákulisí světového golfu. Hodlá o svém životě sepsat knihu a natočit film. Dokonce už má vytipované herce.

Nově má i svou pizzu, která bude k dostání zejména na golfových hřištích a podle internetových stránek má být levnější alternativou k běžným jídlům v golfových restauracích. Těm společnost nabízí celý program, který zahrnuje jak troubu a ingredience, tak i výcvik personálu či rady ohledně prodeje. Pizza by ale měla být k dostání i v Dalyho dříve oblíbených místech, bowlingových hernách, barech a kasínech.

John Daly Pizza

Co dvojnásobný vítěz major turnajů vydělal, buďto prohrál v sázkách, nebo propil. Podle jeho slov se jedná o desítky milionů dolarů. Loňský rok ale byl chudý - výsledky nepřicházely, podstoupil operaci, navíc měl půlroční zákaz startu na PGA Tour.

A právě nedostatkem financí Daly odůvodňoval, proč jsou jeho výsledky špatné. Na konci ledna na turnaji v Torrey Pines, kde po výsledcích 79 a 71 ran neprošel cutem, emotivně prohlásil konec kariéry. Po vychladnutí však své prohlášení korigoval. "Momentálně nemám peníze na to, abych hrál PGA Tour," uvedl.

John, Daly, Slix, spodní prádlo

Dalyho výsledky se v posledních týdnech zlepšují. Na konci února v Cancúnu si dobrý výsledek pokazil až ve finálovém kole 81 ranami, minulý týden dosáhl svého nejlepšího umístění - 24. místa v Portoriku. Po polovině turnaje v Tampě se dělí o 29. příčku.

John Daly byl považován za jednoho s nejtalentovanějších hráčů. Sice zvítězil ve dvou majorech v kariéře, ale kvůli divokému životu jej nikdy nenaplnil. Ale i když mu to výsledkově v poslední době nejde, stále je diváky na turnajích velmi žádaný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze