Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Gentleman Tsonga. Pomohl z kurtu sběračce, kterou zasáhl míček

GENTLEMAN. Jo-Wilfried Tsonga pomáhá jedné ze sběraček z kurtu poté, co ji omylem trefil míčkem. | foto: Reuters

20 2016
Hrál sice proti domácímu tenistovi, přesto se hlavního aplausu dočkal on sám. Jo-Wilfried Tsonga si ho v utkání 2. kola Australian Open proti Omaru Jasikovi vysloužil, když pomohl sběračce, které po zásahu míčkem nebylo dobře. „Přišlo mi to normální,“ reagoval desátý hráč světa.

Tsonga si během zápasu s 18letým Australanem všiml, že jedna ze sběraček není zcela v pořádku. „Podávala mi míče trochu do strany, tak jsem si říkal: Co se s ní stalo?“ přiblížil Tsonga.

Pak si uvědomil, že se dle všeho necítí v pořádku. Oči měla zarudlé, působila rozhozeně. Tsonga jí poté nabídl levou ruku jako oporu a odvedl ji pryč ze dvorce.

„Bylo přirozené jí pomoct z kurtu. Doufám, že bude v pořádku. Ptal jsem se rozhodčího během zápasu a říkal, že je, ale ještě si to radši ověřím,“ vyprávěl francouzský tenista, který v zápase 2. kola zvítězil 7:5, 6:1, 6:4.

Jeho gentlemanský čin vzbudil bouřlivý potlesk publika stejně jako pozitivní ohlas na sociálních sítích. „Netušil jsem, že to vyvolá až takovou reakci. Přijde mi to normální,“ zopakoval.

Pravdou je, že na Australian Open se podobná věc nestala letos poprvé - už dříve v týdnu pomohla Carla Suárezová Navarrová společně s umpirovým sudím Kaderem Nounim omdlévajícímu sběrači.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze