Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Únorový pražský mítink ozdobí Vlašičová i Boltův parťák ze štafety

Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová na mítinku Diamantové ligy v Římě | foto: AP

22 2014
Pět let čekali atletičtí fanoušci na to, až se do Prahy vrátí prestižní halová akce. Už za měsíc se dočkají: v hlavním městě 25. února uvidí mítink Prague Indoor, který má mimo jiné otestovat O2 arénu coby prostředí pro atlety před halovým evropským šampionátem, který se v Praze bude konat příští rok.

A zájem o halovou atletiku je po pětileté pauze velký. "Počítali jsme s tím, že bychom prodávali vstupenky jen do spodní části haly, ale už teď jsou tři čtvrtiny této kapacity plné. Budeme tedy zvažovat, jestli neumístíme do prodeje i vstupenky na další místa," prozradil Libor Varhaník, předseda organizačního výboru HME.

"Pro nás je tahle akce testem zázemí a logistiky v O2 areně. Celý organizační výbor dělá všechno pro to, aby se už teď povedlo očekávání naplnit a abychom ukázali, že jsme na příští rok připravení."

Jednou z hlavních tváří mítinku bude sprinter Pavel Maslák. Zlatý medailista z předloňského mistrovství Evropy a z loňského halového evropského šampionátu se do O2 arény těší také proto, že v hale ještě nikdy nebyl. "Ani na hokeji nebo na koncertě. Bude to pro mě úplná premiéra," usmíval se. "Těším se strašně moc.  Budu závodit doma, o to je to zajímavější. Snad generálka dobře dopadne a všichni budou spokojení."

Masláka přijede do Prahy podpořit početná skupinka ze Slezska, odkud pochází. "Jen z rodiny dorazí asi deset lidí," tuší. "Věřím, že se aréna pěkně zaplní. V hale bývá vždycky lepší atmosféra než venku, tak snad to bude platit i tentokrát."

Těm, kteří dorazí, se Maslák představí na nezvyklé trati 300 metrů. Kromě něj lákají diváky i další velká jména: nejen z Česka, ale i ze zahraničí. 

Jednou z hvězd by měl určitě být jamajský sprinter Nesta Carter. Patřil do jamajské štafety, která na olympiádě v Londýně brala zlato a zaběhla světový rekord na 4x100 metrů, loni na MS Moskvě zase získal bronz na individuální stovce. "Bolt a Gatlin, kteří byli v Moskvě před ním, v hale nestartují, takže je to nejlepší sprinter, který byl na téhle trati k dispozici," uvedl Alfonz Juck, sportovní manažer mítinku. 

Výraznou postavou bude také mladý Etiopan Mohamed Aman, který poběží osmistovku a rád by jako druhý v historii v hale zaběhl čas pod 1:44. Soutěž ve skoku do výšky zase ozdobí Blanka Vlašičová, která se vrací po vleklých zdravotních problémech a na letošní rok si naplánovala velký návrat.

Vstupenky na mítink jsou v prodeji už od 15. ledna v síti Sazka ticket, všechny potřebné informace najdou zájemci na webu www.praha2015.org. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze