Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jizerská padesátka 2017: Nebude sníh? Vrátí vám peníze

Momentka z Jizerské padesátky 2016. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

8 2016
Organizátoři masového lyžařského závodu Jizerská padesátka už spustili registrace na jubilejní padesátý ročník. A mají pro běžce dvě dobré zprávy.

1. Pojede se v novém termínu od 17. do 19. února, který nabízí lepší sněhové podmínky.

2. A kdyby závod z důvodu nedostatku sněhu musel být přece jen zrušen, účastníci dostanou zpět větší část startovného.

„Jsme rádi, že jsme nyní našli partnera a společně jsme dokázali připravit pojištění, které s minimálním navýšením startovného umožní případné plnění až do nadstandardní výše sedmdesáti procent základního startovného,“ uvedl David Douša z agentury Raul, která je marketingovým partnerem závodu. „Věříme však, že i díky přesunu na únor taková situace nenastane a Jizerská 50 se pojede na své tradiční trati v plném rozsahu.“

Pořadatelé se snažili pojistit závod proti nepřízni počasí už několik let, dosud však naráželi na extrémně vysoké ceny pojištění. Podařilo se jim to až nyní. V případě, že by nebylo legendární závod možné uspořádat ani na náhradní či zkrácené trati, závodníci dostanou vráceno základní startovné až do výše 1000 korun.

Jizerská 50 před svým padesátým ročníkem nebude měnit skladbu víkendových závodů. Páteční dopoledne obstarají dětské závody Mini Jizerská, hodinu po poledni odstartuje Bedřichovská 30 a v podvečer naváže sprint na 1,5 kilometru soupaž. Sobotní dopoledne je vyhrazeno Jizerské 25 a Jizerské 10, odpoledne firemním štafetám. V neděli 19. února 2017 se pak pojede hlavní závod ČEZ Jizerská 50.

„Osobně věřím, že jubilejní padesátý ročník bude vůbec nejúspěšnější v historii a že se nám podaří vyprodat všechny vypsané závody,“ říká Martin Koucký, předseda Ski klubu Jizerská padesátka.
„Samozřejmě nepůjde jen o závody, chystáme rozšířený doprovodný program, který připomene jak padesát let historie závodu, tak zavzpomíná i na Expedici Peru 1970 a patnáct tragicky zesnulých horolezců.“

Registrace na všechny závody odstartovaly na webu www.jiz50.cz. Nejvýhodnější startovné, které například v případě hlavního závodu na 50 kilometrů klasickou technikou činí i včetně pojištění zrušení a úrazu 1 400 Kč, je možné získat při přihlášení a platbě do 30. září 2016.

Stejně jako v předchozích letech si mohou zájemci v rámci registrace zakoupit parkovací kartu na sobotní či nedělní závody.

Nový únorový termín Jizerské 50 přináší všem závodníkům možnost důkladně se na závod připravit. Zatímco doposud na začátku ledna jezdili často bez většího tréninku, budou letos hlavnímu hřebu sezony předcházet hned čtyři závody největšího domácího seriálu běhů na lyžích SkiTour.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze