Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jizerská padesátka na kolech letos nebude. Závodu chybí peníze sponzorů

Jizerská padesátka na kolech, horská kola - Přes 1000 bikerů očekávají pořadatelé devátého ročníku Jizerské 50 na kolech.

27 2010
Cyklistická Jizerská padesátka se letos nepojede. V tuto chvíli není ani jisté, za jakých podmínek se příští rok uskuteční legendární závod běžkařů. Pořadatelé totiž ještě nemají podepsanou smlouvu s generálním sponzorem společností Patria Direct.

Proč k nejisté situaci došlo, nechce nikdo zveřejnit. Po letech spolupráce Ski klubu Jizerská padesátka, sponzora a marketingové společnosti Mather tito tři partneři jednají o nových podmínkách. Ani jedna ze tří stran neuvedla, proč vlastně nové podmínky hledají. Neoficiální zdroje říkají, že mají rozepře týkající se peněz.

"Jizerská 50 na lyžích není ohrožená. Pojede se určitě. Když nebude jeden sponzor, bude jiný," tvrdí za ski klub Martin Koucký. Druhá akce – cyklistický závod Jizerská 50 se nepojede. Na webových stránkách ski klub jako důvod uvádí "technicko-organizační důvody".

"Do budoucna se snažíme závod inovovat," píše na internetu organizační výbor. Martin Koucký uvedl, že chyběli sponzoři. Příští rok ovšem chtějí cyklistickou tradici obnovit. "Sponzoři mají větší zájem o zimní závod," tvrdí Koucký.

Běžkařská Jizerská 50 se podle všech pojede. Nicméně ještě není jisté, kdo závody zaplatí. Smlouva za Patria Direct, hlavním sponzorem zimní akce, totiž není podepsaná. Pokud by se s ním pořadatelé běžkařského závodu nedohodli, museli by hledat peníze jinde.

"S Patrií jednáme o finančním zajištění Jizerské 50," uvádí Koucký. A kdyby dohoda s firmou Patria padla? "Nerad bych předjímal. Vážně nevím, Ale padesátka určitě bude," reaguje Koucký.

"Teď se řeší a mění model trojstranné spolupráce. Výsledkem toho bylo i zrušení letního závodu na kolech. Zima se určitě pojede, je otázka, jaká bude organizační struktura, zda v ní bude Patria Direct, zda v ní bude Mather," vysvětluje okolnosti zástupce Patrie Direct Martin Kodýdek.

Patria má prý jednu podmínku. "Chceme garanci toho, že se závod bude dál rozvíjet, že se bude posouvat jeho kvalita, aby lyžaři byli spokojení," doplňuje Kodýdek. Registrace závodníků začíná v červenci. Není ještě jisté, zda se závod bude i příští rok jmenovat Patria Direct Jizerská 50 , nebo zda se v názvu objeví jméno jiného partnera.

Třetí figurou dohod je společnost Mather. Právě té se měly podle neoficiálních zdrojů potíže a výtky týkat. "Změny v organizační struktuře jsme udělali s cílem zjednodušit a zefektivnit organizaci závodu," objasňuje Marek Tesař, ředitel managementu Mather Sport.

Také říká, že běžkařská 50 není ohrožená a současně dodává, že "pozice generálního sponzora je v jednání." S firmou Mather prý ski klub neměl potíže. "Jen jsme se dohodli na nových podmínkách a uzavřeli pro nás výhodnější smlouvu," popisuje Koucký.Najdete na iDNES.czmobilní verze