Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jizerská padesátka bude. Třeba i bez lyží! plánují pořadatelé

VŠE PŘIPRAVENO. Lyže čekají na závodníky Jizerské padesátky. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

23 2015
Pokud o druhém lednovém víkendu bude sněhová situace zoufalá, uskuteční se tradiční lyžařský závod Jizerská padesátka jako běžecký. Počítá s tím jedna ze čtyř variant scénářů 49. ročníku. V každém případě se však podle organizátorů bude 8. až 10. ledna závodit.

„Aktuální počasí nám nepřeje, nicméně víme, že na přelomu roku vždy dochází ke změně rázu počasí a podle dlouhodobých výhledů nebude rok 2015 výjimkou,“ uvedl předseda Skiklubu Jizerská padesátka Martin Koucký na webu závodu.

Zatím málo pravděpodobná je varianta, že bude dostatek sněhu a závod se uskuteční bez omezení. V horším případě by mohla nastat situace jako v minulém ročníku, kdy byla trať zkrácena. Možný je i kombinovaný závod, při němž by účastníci část trati absolvovali na lyžích a část po svých.

„Čtvrtá varianta uvažuje situaci, kdy v Jizerských horách nebude žádný sníh - v takovém případě se všechny víkendové závody uskuteční jako běžecké,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě. „Možností je také oddělení závodu elitních závodníků a jeho uskutečnění v náhradní lokalitě, na krátkých okruzích.“

Při „suché“ variantě bude každý den připraven závod na 10 km, v jednotlivých dnech pak bude doplněn o hlavní soutěžní vzdálenost 30 (pátek), 25 (sobota) a 50 km (neděle).

O definitivní podobě závodu se rozhodne 2. ledna.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze