Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jiskra Třeboň začíná házenkářskou extraligu doma s Kopřivnicí

Jakub Šulc v modrém dresu Třeboně se probíjí přes Daniela Michajlíka (vlevo) a Jana Tesaře z Dvora Králové | foto: Ladislav Němec, MAFRA

9 2010
V sobotu se rozehraje nový ročník nejvyšší házenkářské soutěže mužů. K větší atraktivitě mužstev má přispět i nový herní systém extraligy. Pomůže Třeboni k postupu do další fáze soutěže o titul, nebo bude muset hrát o udržení?

Velkou novinkou letošního ročníku nejvyšší házenkářské ligy je nový herní systém. Po základní části se nebude hrát play-off a play-out, ale další dvě skupiny soutěže. První část ligy se odehraje na 22 kol.

V nadstavbě o titul se utkají mužstva, která skončí v základní části do šestého místa. Nebude se ani hrát baráž. Ve druhé skupině bude šest nejhorších týmů po základní části. Kdo skončí na posledním místě po nadstavbě, sestoupí do I. ligy.

O novém systému se mezi činovníky i hráči hodně diskutovalo i proto, že do další části se týmům započítají i body, které uhrají se soupeři ve stejné skupině. Může se dobře stát, že pořadí v nové skupině šesti týmů se tím změní.

"Za sebe říkám, že se mi to nelíbí. Spravedlivější by bylo, kdyby si do obou skupin každé mužstvo vzalo body, které uhraje za celou základní část," řekl k novému hernímu systému asistent trenéra Třeboně Vladislav Jordák.

Přípravu na nový ročník v Třeboni zahájili 29. července. V domácích podmínkách trenéři připravili šest tréninkových fází na jeden týden. "S hlavním trenérem Pavlovským jsme s průběhem letošní přípravy na extraligu spokojeni," konstatoval Jordák.

V přípravných utkáních se Třeboň utkala s Pískem, který porazila 22:19. Sehrála i mezinárodní turnaj Pětilistá růže v domácí hale. Proti soupeřům získala jeden bod za remízu 20:20 s Duklou Praha. Prohrála s Pirnou, Plzní i Vídní.

Na další turnaj se vydala do Nového Jičína. Tam třikrát prohrála.
Dále podlehla v přátelském utkání Novému Veselí a porazila Linec B.

"S přípravnými zápasy jsme také spokojeni. I když jsme výsledkově nezaujali, tak to byla kvalitní příprava s těžkými soupeři," dodal asistent trenéra.

Jediný jihočeský zástupce v nejvyšší soutěži půjde do ligy oslabený.
Odešli zkušení Mlsna a Naimann. Nahradit by je měli odchovanci Schams, Kostelecký, Martin Brcháň, Štěch a Halámka.

Po Mlsnovi a Naimannovi by mužstvo měli táhnout Kotlaba, Čapek, Kubík a Šulc. "Žádnou adekvátní posilu u nás nečekáme," uvedl Jordák.

Třeboňští před sezonou vyhlásili jako hlavní cíl záchranu v soutěži.
K této metě mohou našlápnout už v prvním zápase v sobotu doma s Kopřivnicí. "Kde jinde bychom měli sbírat body? Hlavní soupeři o záchranu budou Kopřivnice, Brno a Frýdek-Místek," upřesnil Jordák.Najdete na iDNES.czmobilní verze