Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyčkařka Ptáčníková už má svoje číslo na ostravskou Zlatou tretru

Jiřina Ptáčníková v kvalifikaci skoku o tyči na olympijských hrách v Riu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

1 2016
Česká rekordmanka ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková ve středu dopoledne besedovala se školáky v Opavě a odpoledne v Ostravě už převzala startovní číslo na nadcházející ročník Zlaté tretry.

„První, co mě napadlo, bylo, že to startovní číslo do té doby ztratím...“ usmála se Ptáčníková.

Příští Tretra se totiž uskuteční až 28. června. „Je to nejpozdější termín od roku 1992, kdy byla v srpnu, ale to byla jiná koncepce mítinku,“ řekl jeho manažer Alfonz Juck.

Od posunutí termínu si slibuje, že atleti budou ve formě a budou podávat kvalitnější výkony, než tomu bylo například letos v polovině května. „To byl zase nejdřívější termín Tretry,“ připomněl Juck.

Jiřina Ptáčníková, která bude na Zlaté tretře Ostrava obhajovat prvenství, červnový termín vítá. „A nejen já, určitě i všichni ostatní, protože budeme rozzávodění, připravenější, čemuž by měly odpovídat i výkony.“

Tyč žen bude jednou z hlavních technických disciplín. „Se závodem tyčkařů v této fázi přípravy ale nepočítáme,“ přiznal Alfonz Juck. Důvodem je mítink Diamantové ligy v Paříži tři dny po Ostravě. „A je jasné, že v Paříži budou chtít mít silnou mužskou tyčku v čele s Lavilleniem,“ dodal Juck.

„První potvrzenou zahraniční hvězdou Tretry je dvojnásobný olympijský vítěz v trojskoku Christian Taylor, který loni v předprogramu v dešti zlepšil rekord mítinku na 17,52 metru,“ uvedl Alfonz Juck. „Tajně si přejeme, aby se dostal na osmnáct metrů, což se v Česku dosud nikomu nepodařilo.“

Ve hře je stále i start Usaina Bolta, s nímž Alfonz Juck v úterý osobně mluvil v Londýně při premiéře dokumentu I Am Bolt. „Ano, říkal, že se chce do Ostravy vrátit, ale na definitivní potvrzení si musíme počkat.“

Byť do Tretry zbývá sedm měsíců, předprodej vstupenek začíná dnes v poledne, a to v síti Ticket Art. „Ceny jsou stejné jako letos,“ uvedl Oldřich Zvolánek, šéf spolupořádajícího SSK Vítkovice.

Nejlepší místa na tribunu stojí 1 500 korun, kraj devět set. Vstupné na zbývající ochozy je 300 a 200 korun. „Věřím, že bude opět vyprodáno,“ dodal Zvolánek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze