Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jiřík zažil drama, upadlo mu kolo

8 2006
Dijon - Bylo to drama, jaké automobilový závodník prožije jen málokdy. V rychlosti před 200 kilometrů za hodinu upadlo kolo českému jezdci Jaromíru Jiříkovi. Stalo se při tréninku na klání ME vozů GT3 na okruhu ve francouzském Dijonu. Při jezdci stáli všichni svatí, černé lamborghini udržel na trati. Zato jeho týmový kolega bývalý rakouský sjezdař Hans Knauss tak šikovný nebyl. Auto zcela rozbil. A havarovali i další jezdci.

"Byl to nejhorší závod letošní sezóny. Ve volném tréninku mi v rychlosti 210 km upadlo levé zadní kolo. Naštěstí se mi podařilo Lamborghini udržel na trati, ale byl to nepříjemný zážitek. Mechanici v boxu mě pak chválili, že auto nemá ani škrábnutí," konstatoval jaromír Jiřík. "Pak jsme měli další problémy s převodovkou. Mechanici jí museli třikrát měnit, ale žádná nefungovala."

Jeho spolujezdcem byl tentokrát bývalý rakouský sjezdař a olympionik Hans Knauss, který vyměnil rychlé lyže za čtyři kola. Jiříkovi to na spokojenosti nepřidalo.

"Byl o hodně pomalejší než já a navíc je to už můj čtvrtý spolujezdec v jedné sezóně. Ve druhém závodě pak po havárii zcela zrušil naše auto," mračil se český jezdec. 

To však nebyla zdaleka jediná havárie víkendu. O tu největší se postaraly posádky vozů Viper, Corvette a Aston Martin v úvodním kole druhého závodu, když po jejich kolizi musel na trati téměř půl hodiny kroužit bezpečnostní vůz. Tolik času bylo zapotřebí na úklid trosek.

Čtyřicítka ušlechtilých vozů na kopcovitém okruhu v srdci burgundského regionu předváděla divákům jako vždy dramatickou a atraktivní podívanou. Premiérové vítězství v seriálu dosáhla v Dijonu značka Porsche.

Závod přinesl další úspěch v podobě třetího vítězství v řadě Patricku Bornhauserovi ve voze Corvette. Jezdec si tak upevnil vedoucí pozici v celkovém hodnocení. Ve druhém závodě premiérové vítězství značky Porsche vybojovala britská dvojice Edwards, Keen.

Závěrečné dva závody seriálu uvidí diváci 17. září v italském Mugellu.  
 
Výsledky 1. závodu:
1. Blanchemain, Bornhauser (Dodge Viper Coupe) 1:00:26.498, 2.Ceccato, Livio (Dodge Viper Coupe), 3. Machistky, Cocker (Aston Martin DBRS9), 4. Seiler, Groppi (Aston Martin DBRS9), 5. Terny, Ruffier (Corvette Z06 GT3), 6. Zonca, Cioci (Dodge Viper Coupe).

Výsledky 1. závodu:
1. Edwards, Keen (Porsche 997 GT3 Cup) 1:00:34.311, 2.Groppi, Seiler (Aston Martin DBRS9), 3. Bornhauser, Blanchemain (Dodge Viper Coupe), 4. Livio, Ceccato (Dodge Viper Coupe), 5. Rocker, MacHitsky (Aston Martin DBRS9), 6. Ruffier, Terny (Corvette Z06 GT3)….

Průběžné hodnocení jezdců:
1. Patrick Bornhauser (Fr.) 42 bodů, 2. Andrea Ceccato (It.) 37, 3. Stefano Livio (It.) 37, 4. Sean Edwards (V. Brit.) 34, 5. Franco Groppi (It.) 26, 6. Toni Seiler (Švýc.) 26.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze