Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Teď budu mít při Davis Cupu respekt, těšilo Veselého po životní výhře

Jiří Veselý podává v utkání s Lukášem Rosolem. Svého daviscupového kolegu v 1. kole Roland Garros vyřadil. | foto: Profimedia.cz

26 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Dosud nikdy nevyhrál grandslamový zápas. Jiří Veselý uspěl až v pondělí na Roland Garros, kde v českém derby zdolal Lukáše Rosola. "Je to obrovský úspěch. A jsem za to rád i proto, že při Davis Cupu se kvůli takovým zápasům hodně hecujeme," přiznal dvacetiletý tenista.

Jak se hecujete?
Člověk má pak větší respekt, když má s někým v týmu pozitivní bilanci. Nejsem pak jen benjamínek, ale i platný hráč. I proto jsem rád, že jsem porazil českého hráče, pro psychiku je to příjemné.

Ale hrát proti krajanovi asi obecně moc příjemné není?
To určitě není. Na druhou stranu jsme tenisté, musíme to brát tak, že každý soupeř je jen soupeř a do jisté míry je jedno, jestli je to Čech, nebo cizinec. S tím jsem se snažil do toho zápasu jít. Naopak byla trochu výhoda, že ho znám lépe než ostatní soupeře.

Aktuální zpravodajství

Jak těžké bylo dotáhnout ten zápas k první grandslamové výhře?
Snadné to není nikdy, obzvlášť právě když jsem zatím nevyhrál na grandslamu ani zápas. Nervy začaly trochu pracovat už za stavu 3:0 ve třetím setu. On je hrozně nepříjemný hráč, pořád do toho hodně chodí a když člověk trochu znervózní, tak on ho začne válcovat. Ve třetím setu jsem si jednou blbě prohrál servis a pak to bylo trochu drama, ale jsem rád, že jsem dokázal vyhrát ve třech setech. Bůh ví, co bylo, kdybych ten třetí set prohrál.

Co cítíte teď?
Obrovskou radost. Byl to cíl, abych uspěl na grandslamu, abych prošel do dalšího kola.

Je člověk přece jen trochu smutný, když porazí kamaráda?
Tyto věci bohužel musí jít stranou. Na kurtu se vždycky počítá jenom vítězství, s tím do toho chodíme každý, nikdo nikomu nic nedaruje. V dnešním zápase to byla trochu výhoda, Lukáše znám celkem dobře a vím, co od něj očekávat. O to snazší bylo pro mě najít správnou taktiku.

Pavouky

Počasí nepřálo Rosolově agresivní hře. Bylo to pro vás výhodou?
Samozřejmě. Poslední dny na něj mám trochu štěstí. Proti servismanům mi vždycky prší, nebo je trochu zima, takže je to pro mě trochu snazší. Ale úplná výhoda to nebyla, on do toho hodně střílí. Myslím si, že kdyby bylo úplné teplo, tak by mu to trochu ulétávalo. Je to sporné, ale pro moji hru bylo to dnešní počasí příjemnější.

Tak to by mohlo zapršet i příště, až budete hrát s dalším ranařem Raonicem...
Vůbec bych se nezlobil, kdyby pořádně pršelo nebo byla pořádná zima. Pak by šance byly trochu větší. Uvidíme. Je to kvalitní hráč, pro mě to bude super zkušenost. Bude to o tom odvracet hodně servisů. Pak už se uvidí, jak to půjde od základní čáry.

Věříte si i na světovou devítku?
Hratelné to je. Bude to těžký zápas, je to hráč Top 10, ale šance, když budu dobře podávat a držet si správnou taktiku, tam budou.Najdete na iDNES.czmobilní verze