Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Účast v Davis Cupu mě posouvá nahoru, říká Veselý

Jiří Veselý | foto: AP

30 2014
Počtvrté je tenista Jiří Veselý v daviscupovém týmu. "Také při mé premiéře jsme hráli v Ostravě," připomněl. Tehdy, v březnu 2011 Češi překvapivě prohráli 2:3 s Kazachstánem. Veselý byl v 17 letech vůbec nejmladším členem českého družstva v historii. Leč do hry nezasáhl.

Jakou máte šanci, že si zahrajete tentokrát proti Nizozemcům?
Jsme tady v nejsilnější sestavě, předpokládáme start Radka s Tomášem, ale uvidíme. Uděláme maximum, abychom přinesli do šatny tři body.

Davisův pohár se do Ostravy vrací po dvou letech, ale vy máte na město dobré vzpomínky z loňska, že?
Ty úplně nejlepší. Věřím, že pokud zasáhnu do hry, tak navážu na svoje výkony z jarního turnaje.

To jste vyhrál Prosperita Open. Byl to restart ve vaši kariéře?
Určitě. Hlavně to však byl krok mezi první stovku. Byl to challenger vysokém kategorie, který mě posunul ze 160. místa ve světovém žebříčku na nějakou 115. příčku. Hodně mě přiblížil první stovce. Byl to obrovský úspěch. V Česku dokážu podávat skvělé výkony.

Jste v daviscupovém družstvu vedle mazáků Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka už otrkanější?
Když jsem tady byl poprvé, tak jsem všechno vnímal jinak. To se člověk pomalu bojí sednout na nějaké místo. Už jsem si na to ale tak nějak zvykl. Snažím se užívat si to a pomalu se v týmu zabydlet.

Koho jste podsedl?
To jsem řekl spíše obrazně, že se člověk bojí cokoli říct, aby někoho neurazil. Už jsem se ale s klukama více seznámil, sblížili jsme se, takže už je to pro mě takové volnější.

To seznamování bylo v pohodě?
Kluci jsou skvělí. Je to super, že mě mezi sebe berou. Věřím, že toho ještě spoustu odehrajeme a zažijeme.

Mluví se o tom, že v případě postupu by už Tomáš Berdych další utkání v Davisově poháru nemusel hrát. Jste připravený, že byste mohl dostat příležitost?
Dosud jsem v Davis Cupu nastupoval už za rozhodnutých stavů. Ale byla to pro mě obrovská zkušenost právě pro ty zápasy, v nichž o něco půjde. Vím, co to obnáší, což by mi mělo pomoci lépe se vypořádat s tlakem, který na vás je. I když jsem dosud hrál utkání, v nichž už o nic nešlo, daly mi spoustu zkušeností. A i to mě posouvá nahoru nejen v daviscupové kariéře, ale i v té individuální.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze