Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je tady zajímavý materiál, říká nový trenér zlínských házenkářů Mičola

Trenér zlínských házenkářů Jiří Mičola. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

19 2014
Zuberští trenéři jsou u vedení zlínských házenkářů v kurzu. Po Andreji Titkovi, který tým pomohl vytáhnout po 13 letech do extraligy a letos ho v ní udržel, angažovali dalšího odborníka z Valašska. Místo rodáka z ruského Krasnodaru, který odchází do Brna, angažovali Titkovova bývalého spoluhráče Jiřího Mičolu.

Mičola se vrací na extraligovou scénu po roční pauze. "Zájem Zlína mě potěšil," přiznává asistent trenéra juniorské reprezentace, který loni nedokončil sezonu v Zubří.

Zvažoval jste nabídku dlouho?
Musel jsem se rozhodnout rychle, dostal jsem na rozmyšlenou dva dny. Zlín je v regionu, což je pro mě důležité. A mám zase chuť do trénování, aplikovat v extralize věci, které jsem načerpal u juniorského nároďáku. Mluvit o nich je jednoduché, ale strašně těžko se realizují. Jde o to přesvědčit hráče.

Do extraligy se vracíte po roce. Nevypadl jste z toho trochu?
Spíše jsem si odpočinul, srovnal pár věcí v hlavě. Extraligu jsem sledoval jako reprezentační asistent, hlavně mladé hráče. Viděl jsem hodně zápasů.

Nezaskočilo vás, že zlínský nováček je na tom podobně jako předloňský mistr Zubří?
Těžká otázka. Zubří prodělalo veliké změny. Odešli hráči, kteří vybojovali titul. Zlín se po postupu dostal do euforie, postavil mužstvo na zkušených hráčích, doplnili ho mladými, kteří měli zájem a chuť. Netroufám si říct, jestli se oba týmy vyrovnaly.

Jak se vám zamlouvá zlínský tým?
Je správně promíchaný. Mladí hráči jsou talentovaní, mají potenciál, teď jen aby měli vůli a chuť na sobě makat. Zkušení zase musí přijmout svoji roli v mužstvu. Pokud se to podaří, může to fungovat.

Klub chce jít cestou zapojování mladých hráčů. Líbí se vám to?
Pár jich znám. Poloze ještě ze Zubří, Doležel patří do okruhu hráčů, kteří patří do kategorie adeptů juniorské reprezentace. Ale jen na mladých se stavět nedá, musí být v týmu i zkušení.

To musíte být rád, že zůstává šéf obrany Pernica.
K pohybu v kádru se nechci vyjadřovat. Ještě neskončila sezona. Ale je na čem budovat, ve Zlíně je zajímavý materiál.

Ve Zlíně jste kdysi hrával. Pamatujete?
Velice dobře. Bylo to v sezoně 1999/2000, Zlín byl extraligový nováček, ale neudrželi jsme se. Měl tehdy vynikající dorostence, kteří vyhráli ligu. Luňák, Kovařík, Kašný, Prokopec, Hradil, Zetík... Vybavuju si je všechny. Zkušených hráčů jsme ale měli málo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze