Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jiránek čekal vyloučení, když nakopl protihráče

10 2000
J a b l o n e c n a d N i s o u -
Scéna na ukázkové vyloučení se odehrála mezi lavičkami před hlavní tribunou. Míč je v autu, k jabloneckému útočníku Matimu najednou přijde Jiránek a nakopne ho do nohy. Mati se svalí k zemi. Sudí Vidlák, který je pár metrů od nich, rozpačitě přiběhne a dává Jiránkovi žlutou kartu. "Byla to jasná červená, můžu být rád, že to rozhodčí neviděl," říká po zápase dvacetiletý Martin Jiránek.

A proč vám tedy dal žlutou, když nakopnutí neviděl?

Řvali na něj z domácí lavičky i diváci. Na zemi ležel Mati a držel se za nohu. Rozhodčí si řekl, že jsem něco provedl, a tak mi dal kartu. S pomezním se neradil, ten asi také nic neviděl.

Co vás tolik rozčililo?

Dvakrát jsem vyhrál míč, ale pak do mě pokaždé zajel Mati. Kolíky mě trefil do kolena. A rozhodčí na to nic. Neudržel jsem se.

To se necháte tak lehce vyprovokovat?

Tohle bylo poprvé v životě. Nikdy jsem nebyl vyloučený, v lize mám jen dvě žluté karty. Nemstím se, ale dneska jsem to neunesl.

Co vám blesklo hlavou, když jste Matiho nakopl?

Že to byla blbost. Nepochyboval jsem, že mě rozhodčí vyhodí.

Omluvil jste se Matimu?

Vyříkali jsme si to ještě na hřišti. Sám Mati se mi omluvil. Věděl, že nehrál fér.

Co se dělo v kabině po zápase?

Pepa Lexa mi říkal, jaké mám štěstí. Teď je v trestu, při zápase béčka nakopl protihráče a dostal tři zápasy. Říkal mi, že já bych si jich zasloužil pět.

Co kdyby k vám po faulu šel rozhodčí, řekl, že nic neviděl, a zeptal by se, jestli jste Matiho nakopl. Přiznal byste se?

To je těžké říct. Do konce zápasu zbývalo ještě půl hodiny. Nevím, co bych odpověděl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze