Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubickým basketbalistům se v Ostravě postaví „rozehrávač“ Muirhead

Corey Muirhead | foto: Michal Klíma, MAFRA

8 2014
V Jindřichově Hradci desátá výhra pardubickým basketbalistům o chlup unikla. Připsat si ji však mohou už v sobotu - v 17.30 se střetnou v Ostravě s týmem domácí Nové Huti.

V prvním vzájemném utkání pardubická Beksa soka z města na pomezí Moravy a Slezska porazila 84:71, i když její výkon měl místy trhliny. A také na její soupisce chyběla nedávná pardubická hvězda Corey Muirhead; populární „Létající Kanaďan“ v té době s Ostravou začínal trénovat, ale fakticky ji posílil až později.

Nyní už bude jednou z hlavních zbraní souboru ostravského kouče Dušana Medveckého.

Muirhead ovšem nehraje na křídle, jak byli pardubičtí fanoušci v nedávné době zvyklí. Po zranění prvního rozehrávače Číže převzal jeho povinnosti. „Corey se snaží dirigovat další zahraniční hráče na pozicích 3, 4 a 5,“ říká trenér Pardubic Dušan Bohunický.

„V každém případě nás čeká úplně jiný soupeř, než s jakým jsme hráli ve středu, z toho pohledu, že v týmu Jindřichova Hradce hrozilo hlavní nebezpečí od tří Američanů na perimetru, naopak hra Ostravy se opírá o hru do vnitřního prostoru, o podkošové hráče,“ připomíná kouč první neúspěšnou konfrontaci v tomto ročníku, ve které Beksa prohrála 97:98.

Nepustit Ostravu pod koš však bude dost složité. Tím spíš, že se Bohunickému zranili dva hráči, kteří mají fyzické parametry pro to, aby se pod ním mohli úspěšně prát o balon - Zbyněk Pospíšil a Ondřej Kohout.

„Musíme hru Ostravy vytlačovat co nejdál. Nebezpečí hrozí také z útočného doskoku,“ upozorňuje trenér Bohunický.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze