Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalové Pardubice posilují, vicemistrům sebraly Pandulu a Kohouta

Ondřej Kohout (vlevo) z Prostějova si hlídá míč před Martinem Peterkou z Pardubic. | foto: Tomáš FraitMAFRA

1 2014
Jako náhrada to nezní zle. Odchozí dvojici Corey Muirhead, Travis Nelson by měli v dresu pardubických basketbalistů od příští sezony zastoupit Dušan Pandula a Ondřej Kohout. Oba měli příznivci Beksy možnost sledovat v hale na Dukle v posledním semifinále play-off, kdy ještě válčili proti novému zaměstnavateli coby členové úspěšnějšího mužstva prostějovských Orlů.

„V první vlně jsme hledali hráče z týmů nad námi, tedy z Prostějova a Nymburka, kteří by nás mohli posunout někam dál,“ uvedl generální manažer Martin Marek.

Zkušený Slovák Pandula, jenž ve středu oslaví třicáté narozeniny, hraje na pozici křídla a jeho krajan a jmenovec, trenér Bohunický, si od něj hodně slibuje.

„Mým cílem bylo získat na místo Coreyho rovněž dynamického hráče. Dušan je v České republice dlouhodobě známý svojí výkonností a jeho vlastnosti jsou lídrovské,“ řekl kouč Bohunický a dodal, že Pandula na rozdíl do Muirheada dovede výrazně lépe střílet zpoza trojkového oblouku. Na východě Čech podepsal roční smlouvu s opcí ze strany klubu.

U 23letého Kohouta vedení Beksy sází i na perspektivu. Také tento hráč, který měří 205 centimetrů, už toho má navzdory věku hodně za sebou. V Pardubicích doplní podkošovou sestavu, v níž po odchodech Nelsona a Martina Peterky zbyli kapitán Zbyněk Pospíšil a Petr Bohačík.

„Měl by se stát součástí nového jádra týmu,“ řekl manažer Marek, který s Kohoutem uzavřel stejný typ smlouvy jako s Pandulou.

„Ondru jsem zažil v reprezentaci do 20 let, kde na mě zanechal obrovsky silný dojem nejen po basketbalové stránce, ale i jako člověk,“ uvedl trenér Bohunický. „Dokáže přijímat nové výzvy a pro jeho chuť stát se lepším basketbalistou bude právě v Pardubicích ideální prostředí,“ dodal.

S přestupy vedení Beksy ještě není úplně hotovo; v hledáčku má jednoho hráče, který by měl nastupovat na pozicích 3 a 4, tedy na křídle či v případě potřeby vypomáhat pod košem. „S velkou pravděpodobností přijde mladý cizinec, který zatím v Mattoni NBL nepůsobil,“ doplnil manažer Marek.

Klub jinak věren své filozofii hodlá dopřávat co největší minutáž mladým hráčům. S hrajícím asistentem trenéra, Američanem Levellem Sandersem, se bude na rozehrávce střídat Viktor Půlpán. Víc prostoru by měl dostat Tomáš Šoukal, jehož brzdí zranění. Na soupisku navíc přibyl další talent David Škranc a kouč Bohunický nechá v přípravě nasát atmosféru v A-týmu i mladíky Karla Formánka, Vojtěcha Nalevanka a Josefa Potočka.

„Je to ovšem o výsledcích, pro ně basketbal děláme. Nesmějí to brát tak, že je tam zkusíme jen proto, že jsou tady. Místo si musejí svou výkonností zasloužit,“ zdůraznil předseda představenstva BK JIP Pavel Stara.

Příprava začne 4. srpna, první mistrovský zápas Beksu čeká 27. září proti Ostravě. Místo a čas duelu budou ještě předmětem jednání. Pro domácí zápasy mají Pardubice nahlášeny hned tři haly: tréninkovou Duklu, ČEZ Arenu a halu Dašická.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze