Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jinou zemi bych reprezentovat nemohl, jsem Čech, řekl čtenářům střelec Jícha

Filip Jícha, nejlepší český házenkář posledních let. | foto: Sport Invest Group/Pavel Lebeda

14 2010
Filipa Jíchu sláva ani úspěchy nezkazily. Dál zůstává především milovníkem házené. A jejím fanouškům odpovídal na serveru iDNES.cz velice ochotně, občas s úsměvem, občas se snahou o co nejpřesnější formulace.

"Kdyby zrušili házenou, asi bych se pokusil o její znovuobjevení," prozradil Jícha čtenáři, který toužil vědět, jaký sport by si zvolil, kdyby házené nebylo. Česká hvězda tak mimoděk prozradila vztah ke svému sportu.

Lásku k házené odhalil, když přislíbil svou účast na Hadnballcampu. "Stoprocentně se v Třeboni ukážu, abych si zatrénoval s mladými účastníky," projevil zájem o své následovníky.

Před Jíchou a spol. je nyní sobotní bitva se Srbskem o postup na mistrovství světa. A česká spojka o úspěchu nepochybuje.

"Z toho našeho hrozného zápasu v Srbsku jsme vytěžili úžasný výsledek. Čtyři branky neznamenají vůbec nic, vše je otevřeno a věřím, že v sobotu nás podpoří plná hala, a my uspějeme," vrací se Jícha k oběma zápasům kvalifikace. Ten první skončil 27:23 pro tým z Balkánu.

ODPOVĚDI Filipa JíchY ZDE

Vrátit se "musel" i k veleúspěšné sezoně, která mu získala pocty pro nejlepšího házenkáře v bundeslize i nejužitečnějšího muže Ligy mistrů.

"Já jsem to ještě nestihl vstřebat, jestli to byla životní sezona. Já jsem si to pořádně užil. Jsem rád, že jsem mohl získat Ligu mistrů, to mi ještě ani nedošlo. Doufám, že budu schopen na takové úspěchy navázat," odpověděl Jícha.

Když byl plzeňský rodák označen za nejlepšího házenkáře světa, nejdřív skromně poděkoval za kompliment.

Na dotaz, jestli zná i jiné Čechy, kteří to ve svém oboru dotáhli podobě daleko, pak Jícha odvětil: "Myslím, že Česká republika má nepřeberné množství lidí, kteří jsou ve svém oboru ve špičce. Bylo by nefér jmenovat jen sportovce. Vědci i jiné profese jsou absolutní top. "

Ani zajímavou otázku po snahách jiných házenkářských federací ulovit Filipa Jíchu pro svůj národní tým, neodbyl zpovídaný diplomatickou formulací.

Prozradil: "Z mého angažmá na Blízkém východě jsem žádnou konkrétní nabídku nedostal, ale otázka, zda bych si to dovedl představit, tam padla. Ale já jsem tomu nevěnoval žádnou pozornost. Jsem Čech."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze