Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jindřichův Hradec nadchl florbalisty. Na turnaj chtějí přijet znovu

Florbalisté z Mladé Boleslavi se radují z gólu na turnaji v Jindřichově Hradci, který také celý vyhráli. | foto: Petr Lundák, MF DNES

21 2014
Třetí ročník turnaje South Bohemia Cup ovládl velký favorit, extraligový tým z Mladé Boleslavi. Ve finále potupil Tatran Střešovice 10:0. Jihočeský výběr skončil ve čtvrtfinále, když padl právě se Střešovicemi 0:10.

Zmrzlina v kelímku, studené pivo, orosená limonáda a nezbytné papírové vějíře. To byla výbava desítek diváků, kteří se včera přišli podívat na špičkově obsazený florbalový turnaj South Bohemia Cup do jindřichohradecké sportovní haly. Tropické teploty udělaly své, i sportovci se museli s vedrem a dusnem poprat, i když bylo u palubovky o něco méně stupňů než na rozpáleném asfaltu venku.

„Vedro si vybralo svou daň. Očekávali jsme, že dorazí více návštěvníků, ale všichni jsou asi raději u vody. Na druhou stranu, sportovci jsou nadšení. Už se nás ptali, jestli turnaj nechceme pořádat každý rok a ne jednou za dva roky. To je pro nás skvělá výzva,“ uvedla spokojeně hlavní pořadatelka třetího ročníku florbalového turnaje Veronika Mikešová s tím, že se na tropické počasí v Jindřichově Hradci připravili už dopředu. Hráči mají k dispozici zadarmo pití a v případě nouze i zdravotnickou pomoc hned u palubovky.

„Jestli bude zpětná vazba od týmů, že by chtěly za rok zase přijet, tak možná bychom byli schopní turnaj udělat. Dokonce nám někteří říkali, že jsou tady zápasy lépe zorganizované než v extralize. Měli jsme pro sportovce i řadu doprovodných programů, v sobotu se hodně využíval bazén a hráči měli také možnost si prohlídnout zámek,“ doplnila Mikešová.

Prestiž turnaje měly zvýšit zahraniční špičkové celky, účast na turnaji se však termínově hodila pouze florbalovému celku ze slovenských Košic. V hale tak vládli zástupci tuzemské extraligy.

V prvním semifinále rozdrtila Mladá Boleslav tým Sokol Královské Vinohrady 14:1, ve druhém semifinále si poradily Střešovice s Bohemians 7:5. Zlaté medaile si z Jindřichova Hradce nakonec odvezl tým Mladé Boleslavi, když rozdrtil Střešovice 10:0, a jednoznačně tak potvrdil roli favorita.

Jindřichohradecký turnaj si pochvalovali také hráči Jihočeského výběru, který skončil ve čtvrtfinále, když prohrál se Střešovicemi vysoko 10:0. „Po sportovní i organizační stránce byl turnaj skvěle připravený. Nic podobného v jižních Čechách nenajdete. Pro nás kluky, co hrajeme druhou ligu, to byl opravdu svátek. Nemáme moc jiných možností si zahrát s extraligovými týmy než na tomto turnaji,“ pochvaloval si South Bohemia Cup kapitán jihočeské reprezentace Ondřej Havelka, který hraje za českobudějovické Štíry.

„Náš tým skládal trenér Šimek, který je z Jindřichova Hradce, ale nyní působí v Plzni. Skládání týmu více méně probíhalo v rámci domlouvání se po e-mailech. Se mnou tady bylo dalších pět kluků ze Štírů, pak jedna formace ze Strakonic a byli tu s námi i kluci, kteří hrají extraligu za Liberec,“ doplnil Havelka s tím, že florbalisté z Českých Budějovic jsou s působením i hrou jihočeského výběru spokojení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze