Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jihočeši by brali titul, ale uvidí se

2 2003
České Budějovice - Volejbalisté českobudějovického Jihostroje se chystají znovu útočit na medaile. Prošli velkou obměnou kádru a neví se, co to udělá. Ale věří si. Jedním z důvodů je, že trenéři Zdeněk Pommer a Milan Šimonek budou mít větší možnost při variantách v útoku.

Mají tři hráče, kteří mohou nastoupit na univerzálu, a také pět možných smečařů. Přesto, že kádr má jedenáct hráčů, doplnění dvanáctým by klub akceptoval jen ve chvíli, kdy by měl jistotu, že to bude volejbalista pro základní sestavu.

Zatím v přípravě pomohl bývalý hráč klubu Martin Petr, který hraje za EGE. "Jsme dohodnutí, že s námi bude dva dny v týdnu dál trénovat," uvedl Pommer.

Místopředseda klubu Miroslav Čadil shrnul nejen zlepšení týmu, jako by byl koučem, ale také ujistil, že ekonomika, kterou má na starosti, je v pořádku. Klub vidí na konec sezony. "Máme věrné sponzory, nikdo od nás neodešel," poznamenal.

Rozpočet klubu je kolem devíti až deseti milionů korun. Cíl pro příští sezonu sdělil předseda VK České Budějovice Jan Čermák. "Chceme medaili. Čtvrté místo už považujeme za neúspěch," ujistil.

V Klubovém poháru by Jihočeši rádi hráli více než jeden zápas doma. Tím, že postoupili přímo mezi 16 nejlepších, si pomohli. Jen dvě překážky je budou dělit od finálového turnaje čtyř.

Změnu klub ohlásil na postě hlasatele. Stanislav Völfl zítra oslaví sedmdesáté narozeniny. Zápasy komentoval s nadhledem a vedení klubu mu za to poděkovalo. Dál se s ním bude na zápasech scházet. K mikrofonu se posadí Dušan Klícha.

Hrát se v Českých Budějovicích bude stále od 17 hodin. Permanentka stojí 500 korun a bude na všechny zápasy včetně play-off či evropského poháru. Koupit si ji lze u manažera klubu Milana Čudy v hale nebo před zápasy v úvodu sezony u pokladen.

Trenér Zdeněk Pommer uvedl, že tým sice vyhrál několik letních turnajů, ale jen v Dřevěnici, kde jeho svěřenci neprohráli, si výhry opravdu považoval. V dalších případech upozorňoval na sem tam chybějící volejbalisty v jednotlivých týmech a výhry přeceňovat nechtěl.

O základní sestavě pro sobotní utkání v Kladně také nemluvil. Hráči se ji dozvědí zítra. "Bude to důležitý zápas, aby si mužstvo věřilo," přemítal kouč.

Za týden ve čtvrtek budou Jihočeši hostit mistrovský celek Liberce. Sezona jim začne zostra, ale chtějí ji zvládnout.Najdete na iDNES.czmobilní verze