Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jičínští házenkáři na Slovensku ukázali formu i bez kanonýra Vocáska

Momentka z duelu jičínských házenkářů - ilustrační foto. | foto: Petr Janeček, MAFRA

15 2014
Tři dny po Novém roce začal znovu pracovat s mistrovským kádrem v tělocvičně, hráčům naordinoval tvrdé tréninkové jednotky a na turnaji v Považské Bystrici mohl jičínský trenér Aleš Babák poprvé posoudit jejich pozitivní dopad. Jeho mužstvo si v konkurenci domácího slovenského týmu, rakouského Lince a Karviné vedlo náramně. V jednom přátelském a třech turnajových duelech Jičínští zaváhali jen jednou a pokaždé vstřelili alespoň 27 branek.

"Chtěli jsme rozložit zátěž a vidět v akci všechny hráče. K tomu jsme odehráli čtyři kvalitní zápasy. Můžeme být jen spokojení," kvituje přínos turnaje trenér Aleš Babák, "dobře se ukázali i mladí, i když v některých chvílích měli problémy. Avšak dělají pokroky a adaptují se na mužskou házenou."

Házenkáři Jičína v přípravě

  • Přátelské utkání 10.1.: P. Bystrica - Jičín 29:37 (17:18)
  • Turnaj v Považské Bystrici: Jičín - Karviná 27:23 (11:11), Jičín - Pov. Bystrica 27:28 (13:16), Jičín - Linz (Rak.) 27:18 (14:8)

Další příprava:
Tým se bude připravovat v domácích podmínkách. Sehraje ještě modelové utkání proti svému B mužstvu.
Do začátku příštího týdne chce trenér domluvit ještě dvě přátelská utkání.
Druhou část extraligového ročníku Jičín otevře 29. ledna zápasem odloženého 17. kola na palubovce Zlína.

Jen jedna věc Babákovi kalí radost z podařeného výjezdu na Slovensko. "Naše vstupy do utkání. Dvakrát jsme v turnajovém utkání s Považskou Bystricí výrazně prohrávali. Nejdřív o pět, potom dokonce o devět branek," hodnotí zkušený trenér. "Na druhou stranu si cením snahy hráčů. Každé utkání dokázali otočit, jen jedno, to s Považskou Bystricí, nakonec prohráli. Mužstvo mi ukázalo charakter a také to, že se ani za nepříznivého stavu nepoloží," potěšila Babáka bojovnost jičínského mužstva.

Se špatnými vstupy do utkání se Jičín potýká dlouhodobě, už od jarní části loňské mistrovské sezony. Podle kouče si tak hráči příliš dramatizují utkání. Do konce přípravy chce tento neduh ještě minimalizovat.

"Je způsoben naší nekoncentrací a také tím, že v mužstvu nemáme vyloženého hecíře, který by ostatní strhl a nabudil. V tom zaostáváme za našimi konkurenty," uvědomuje si. I to, že "je těžké někoho na takovou roli "násilně" předělat. Musí se s tím narodit."

Jeden z tahounů však týmu momentálně chybí. Střelec Jan Vocásek stále laboruje se zraněným ramenem. Jeho zdravotní potíže nevyžadují operativní zákrok, avšak hráč zatím netrénuje. "Pořád to nejde. Teď je to na Honzovi, jestli chce jít do rizika a odehraje jaro, nebo si dá pauzu," říká Babák.

Kouč zvažuje jeho nasazení i proto, aby o oporu mužstva nepřišel třeba na delší dobu. "Místo něj tu máme Čurdu, Naimanna, v dobrém světle se ukazuje i letní posila Bob Skopal. Dostanou šanci," naznačil Aleš Babák.Najdete na iDNES.czmobilní verze