Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Podruhé play off, jičínské florbalistky vyzvou Chodov

Jičínská radost | foto: FBK Jičín

8 2018
Po několika záchranářských sezonách se loni poprvé v extralize protlačily do play off. A v právě probíhající udělaly florbalistky Jičína další krok vpřed. Do vyřazovací části nejvyšší soutěže se kvalifikovaly jako sedmé nejlepší.

„Bereme to především jako velkou odměnu, konečně jsme mohly předvést něco víc než v těch předešlých sezonách,“ uvedla hrající trenérka jičínského družstva Gabriela Žůrková.

Navíc Jičín vstoupí do čtvrtfinálové série s Chodovem, která začne už o víkendu, s výbornou řadou výsledků z konce základní části. Nejprve přišla nečekaná výhra 6:5 na hřišti nakonec pátých Bohemians, poté očekávanější vítězství 7:3 nad posledními Vinohrady a vše korunovala výhra 8:7 na palubovce dalšího pražského celku Panthers, v zápase, kde Jičín určitě nebyl favoritem.

„Bylo to výborné zakončení, jsem ráda, že jsme si s tím poradily poté, co se nám v polovině soutěže přestalo dařit,“ pochvaluje si jičínská hrající trenérka, „poslední zápasy jsme zvládly výborně a nepovedenou sérii tak napravily, stejně jako začátek soutěže, který pro nás byl hodně náročný.“

Jen po připomenutí: jičínské družstvo v prvních šesti kolech základní části prohrálo a nezískalo ani jediný bod. Podobná, i když ne tak nepříjemně dlouhá série přišla na začátku letošního roku, kdy prohrálo pětkrát za sebou a do tabulky si připsalo jediný bod. „Hlavně začátek pro nás byl těžký, měly jsme proti sobě kvalitní soupeřky,“ připomněla hrající trenérka.

Tyto trable ale nyní mohou být zapomenuty, začíná vyřazovací část. V nadcházející čtvrtfinálové sérii družstvo Jičína bude mít za své soupeřky Chodov, třetí tým základní části. A nebude mít co ztratit, jasnými favoritkami jsou hráčky Chodova.

Jednak proto, že v základní části získaly 56 bodů, tedy o 31 více než Jičín, jednak proto, že v jeho prospěch vyzněly i oba vzájemné zápasy v základní části. Hned v úvodním kole celého extraligového ročníku totiž Jičín na Chodově prohrál 2:12, lednová odveta v Jičíně skončila ve prospěch soupeřek 11:3.

I tak si ale hrající trenérka myslí, že Chodov je pro Jičín přijatelnější než loňské čtvrtfinálové soupeřky, kterými byly hráčky Vítkovic: „Moc se na to těšíme, mělo by to pro nás být hratelnější. A výhodou také bude cestování, přece jen do Prahy je to blíž než do Ostravy.“

Čtvrtfinálová série na čtyři vítězství mezi Chodovem a Jičínem začne v sobotu a v neděli v Praze, v Jičíně se bude hrát v pátek 16. března a o den později. Pokud poté nebude rozhodnuto, bude se pořadatelství střídat.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze