Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jícha pomohl Kielu jedenácti góly k vítězství v házenkářské Lize mistrů

Radost Filipa Jíchy. | foto: Sport Invest / Pavel Lebeda

30 2010
Filip Jicha vyhrál jako první český házenkář Ligu mistrů. Ve finále pomohl německému Kielu jedenácti góly k vítězství 36:34 nad Barcelonou.

Minulou neděli se tu čeští hokejisté stali nejlepším týmem světa. V neděli v našlapané aréně v Kolíně nad Rýnem Filip Jícha potvrdil, proč je v očích mnoha nejlepším házenkářem světa.

Jeho 11 branek do sítě Barcelony podtrhlo pohádku německého Kielu. Skoro celé finále Ligy mistrů dotahoval ztrátu, trápil se. A nakonec vyhrál 36:34! "Já prostě nemám tušení, jak se to stalo. Nevím, vážně nevím," říkal přešťastný Jícha do kamer Eurosportu.

Tak malá nápověda: stalo se to i proto, jak on držel prapor německého mužstva. V první půli dal famózních 8 gólů a ačkoli se po poločase už tolik neprosazoval, byl po zásluze vyhlášen nejlepším mužem zápasu.

"V druhé půli to nebylo ono, ale zastoupili mě jiní. Tenhle tým má neuvěřitelnou mentální sílu," snažil se Jícha v televizi překřičet 20 tisíc fanoušků v kolínské hale.

I pro něj je to ohromné zadostiučinění. V předchozích dvou letech s Kielem dvakrát ve finále (tehdy ještě hraném na odvetu) nestačil na španělský Ciudad Real. Ten letos, poprvé v modelu Final Four, Kiel i díky jeho šesti trefám vyřadil v semifinále.

A pak přišlo nádherné drama proti Barceloně. Extrémní bojovnost a vůle, vynikající brankáři, odvážné výkony všech.

A Filip Jícha.

Díky tomu stojí český kanonýr na stupínku, z nějž se na celou Evropu dívá zeshora. "A teď už musím běžet. Slavit!" řekl reportérovi a vystartoval do hloučku spoluhráčů v černo-bílých dresech.

Slavit tak, jak se na krále kontinentu sluší a patří.

Final Four házenkářské Ligy mistrů

Finále:
Kiel - Barcelona 36:34 (17:20)
Za vítěze Jícha 11 gólů.

O 3. místo:
Ciudad Real - Čechov 36:28 (19:15)

Čtěte v pondělní MF DNES

Rozsáhnou reportáž, jak žije v Německu Filip Jícha. Co o jednom z nejlepších házenkářů možná nevíte...

.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze