Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jícha jde z Dukly do St. Gallenu

4 2003
Praha - Jeden z největších současných talentů tuzemské házené, jedenadvacetiletá reprezentační spojka Filip Jícha, přestupuje z pražské Dukly do švýcarského St. Gallenu. "Přestup je uzavřen, s Filipem jsme se už rozloučili," potvrdil sportovní ředitel Dukly Ladislav Beneš.

Jícha se ve svém novém působišti představil v dresu reprezentace běhěm víkendového mezinárodního turnaje a už zde zůstal. Dres druhého celku švýcarské ligy, jemuž se upsal až do 31. května 2007, by mohl obléknout už v úterním utkání proti Basileji.

"Chtěli jsme Jíchu v Dukle udržet o to i s ohledem na reprezentaci. Trenéru Trtíkovi teď nebude zdaleka tak na očích. Hráč ale chtěl odejít a protože jeho nový klub splnil naše požadavky, nemohli jsme mu bránit," říká Ladislav Beneš. Podmínky kontraktu však zůstávají v tajnosti.

Pro mladého střelce to nebude první zahraniční zkušenost, už v průběhu uplynulé sezony byl na měsíční "brigádě" v saúdskoarabském klubu Al Ahli Jeddah.

Naopak z přestupu další opory Dukly, Karla Nocara, do francouzského Chambery možná sejde. "Jednání stále pokračují, jde o podmínky smlouvy. Ale upřímně řečeno, byl bych nerad, kdyby Karel z Dukly odešel," přiznává sportovní ředitel Beneš. Francouzský účastník Ligy mistrů však boj o rvavého házenkáře nevzdává.

Úmysl odejít do zahraničí měl i další reprezentant v kádru Dukly Jaroslav Zemánek, z jeho přestupu do italského Conversana ale sešlo. "Představy Italů a naše se diametrálně lišily," potvrdil Ladislav Beneš.

Přestupní termín v interlize končí posledním lednovým dnem, do té doby by mohlo dojít i k pohybu opačným směrem.

"Dá se předpokládat, že do té doby nějakého hráče získáme. Případné posily máme vytypovány z interligových klubů, ale i ze zahraničí," prozradil sportovní ředitel klubu. "A když říkám ze zahraničí, tak mám na mysli především české hráče působící v cizině," dodal mnohoznačně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze