Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Handicapovaný cyklista Ježek vyhrál úvodní časovku světového poháru

Handicapovaný cyklista Jiří Ježek | foto: archiv Jiřího Ježka

11 2014
Že už má všechny možné tituly? Že je zase o rok starší? Nejúspěšnější český handicapovaný cyklista Jiří Ježek vítězí dál - v italském Castiglione della Pescaia ovládl časovku, která zahájila novou sezonu Světového poháru.

Náročná, zcela rovinatá trať v délce 30 kilometrů, která vedla podél moře, dokonale prověřila nejen fyzickou kondici, ale i morálku všech závodníků.

Ježek odstartoval jakožto obhájce celkového vítězství seriálu světového poháru UCI ParaCycling 2013 jako poslední a bylo na něm vidět obrovské odhodlání. Vedl od úvodních kilometrů, prvenství zaznamenával prakticky na všech mezičasech a druhého v cíli, francouzského závodníka Jeremyho Crepeliera, porazil o necelou půlminutu. Třetí skončil Jeffey Martin z USA.

"Mám samozřejmě velikou radost. Moc si toho vítězství vážím!" vzkázal Ježek z Itálie. "Už minulý víkend jsem tady v Itálii vyhrál dvoudenní závody Verola ParaCycling Cup. Bylo to pro mě důležité uklidnění."

V týdnu mezi závody využil Ježek skvělé prostředí Toskánska k několika kvalitním tréninkům a ladil formu právě na zahajovací pohárovou časovku.

"Chtěl jsem samozřejmě bojovat o stupně vítězů, ale vítězství mě mile překvapilo!" přiznal 39letý borec. "Trať budila respekt, třicet kilometrů tupé dřiny po rovině podél moře. Soustředil jsem se sám na sebe, jen na své tempo. Až v cíli jsem viděl výsledek, a takový pohled potěší!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze