Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jestli Webberovi pomůžu? To vám neřeknu, zlobil v Brazílii Vettel

VÍTĚZ. Sebastian Vettel z Red Bullu se raduje z vítězství. | foto: AP

7 2010
Sebastian Vettel se dostal do pozice, které se celou sezonu bránil. Je velmi pravděpodobné, že pokud má titul putovat do jeho stáje Red Bull, bude muset pomoci nenáviděnému týmovému kolegovi Webberovi. Po závodě v Brazílii se na něj valily dotazy novinářů, jak se k tomu postaví. A Vettel? Odmítal odpovědět. "Já vás prostě pozlobím, a na tohle vám neodpovím," řekl na tiskové konferenci novinářům německý jezdec.

Vettel brazilským vítězstvím zamotal situaci v šampionátu formule 1 ještě více, než to mohlo vypadat před Velkou cenou. Jeden závod před rozuzlením dramatu sezony 2010 ztrácí na Alonsa 15 bodů a na týmového kolegu Webbera sedm. Pokud by dojeli do cíle ve stejném pořadí jako na Interlagosu, slavil by Alonso. Zabránit tomu může pouze jeden z trojice soupeřů, Sebastian Vettel.

Třiadvacetiletý Němec možná nebude mistrem světa, ale klíč k titulu má v rukou právě on. To věděli i novináři na tiskové konferenci na okruhu v Sao Paulu, které jakoby nezajímalo, že právě vyhrál svůj čtvrtý závod sezony. Všechny dotazy směřovaly k příští Grand prix. O ní se však Vettel nehodlal bavit.

"Moc nerozumím, na co se mě ptáte," odpověděl na jasný dotaz, zda je ochotný pomoci Webberovi, pokud v Abú Dhabi bude Alonso třetí a jeho stájový kolega druhý. "Je to zcela jasné. Jedeme do Abú Dhabi, dáme všechno do kvalifikace, pokusíme se dostat z auta to nejlepší a uvidíme, jak na tom jsme."

Sebastian Vettel se odmítal byť jen jakýmkoliv náznakem bavit o pomoci Webberovi. Před posledním závodem má zcela jasno, co bude dělat: "Pojedu na co nejlepší výsledek, budu se soustředit na vše okolo a pokusím se zopakovat dnešní triumf."

"Na dráze se budu jako vždy rozhodovat podle aktuální situace. Je jasné, že oba (já a Mark) dobře víme, jak si na trati počínat. Letos se objevily momenty, které pro nás nebyly úplně reprezentativní. Nechceme je opakovat," pokračoval Vettel.

Když byl Vettel požádán, aby odpověděl jasně ano, nebo ne, odmítl. Nechtěl novinářům dát možnost psát titulky: "Ano, pomůžu Webberovi", nebo "ne, nepomohu mu." Naopak, ještě si z nich dělal legraci.

"Jako dítě jsem vždy nesnášel, když mě rodiče zlobili a nechtěli mi odpovědět. A já jsem teď v pozici, že mohu zlobit vás," dodal Vettel, až třetí muž v čekačce na letošní titul mistra světa.

Zpravodajství z Velké ceny Brazílie najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze