Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě si tu zahraju o medaili, kývl ústecký kapitán Bican

Milan Bican | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

16 2009
Stály o něj Benátky, ale Milan Bican se rozhodl zůstat v Ústí. Kapitán extraligových volejbalistů podepíše nový roční kontrakt, přestože klub má finanční potíže a 35letému veteránovi snížil plat. "Nemůžu prozradit o kolik, ale drastické to nebylo," řekl Bican.

Proč jste se rozhodl zůstat?
Nabídka Benátek nebyla tak lukrativní, jak se zdála. A řekl jsem jednoznačně, že z Ústí utíkat nebudu. Pan Přikryl (generální manažer) mi zhruba splnil, co jsem chtěl.

Ale musel jste přece přijmout snížení platu.
To je pravda. Příští sezona bude asi horší, co se týká financí. Ale nezabije mě to.

Byly vážné námluvy s Benátkami?
Hodně vážné. V jednu chvíli už to bylo tak 60 na 40 pro ně. Nabízeli mi smlouvu na dva roky, což byl jeden z důvodů, proč jsem tam chtěl. Přece jen, v mém věku je dvouletá smlouva ještě krásná. Ale pak to ztroskotalo na penězích.

Pomohlo i to, že tu máte rodinu?
Pocházím sice z Karlových Varů, ale cítím se jako Ústečan, vzal jsem si Ústečandu. Kdybych hrál v Benátkách, zůstal bych tady a dojížděl.

Řešili jste i vaši budoucnost po konci hráčské kariéry?
Je tu pořád otázka, jestli Michal Nekola zůstane u týmu jako trenér. Pokud ne, asi by zřejmě za něj hned nenašli náhradu. Takže jsem přijal nabídku, že bych v nejhorším případě dělal asistenta panu Přikrylovi.

Bude z vás jednou trenér?
Moc si to nedokážu představit. Snad u mládeže, ale áčko? Nejsem přísný. Brzy si začnu dělat trenérskou dvojku a uvidíme. Najdu si práci, k tomu budu trénovat mládež. To by mohla být moje budoucnost.

Ale končit kariéru se ještě nechystáte. Nebo ano?
Volejbalový důchod neplánuju, pořád mě to baví. A moje výkonnost je taky ještě solidní.

Osobně jste letos spokojený?
Zranění lýtka se táhlo se mnou celý rok. Zažil jsem to prvně v kariéře. Ale i tak to docela šlo.

Opory opouštějí Ústí, v příští sezoně tu možná budete jediný zkušený hráč. Nebude to potíž?
Vůbec ne. Naopak. Střední generace odchází, ale šanci dostanou zase mladší. Už to bude víc stát na Mírovi Moozovi, Filipu Habrovi, Luboši Smrčinovi. Asi nebudeme hrát špičkově, ale příští sezony se vůbec nebojím.

Nemůžete skončit s ostudou jako loni junioři?
To určitě ne, ale může se stát, že budeme desátí jedenáctí. Co mám zprávy, mančafty zatím příliš neposilují. Spíš naopak. Asi zůstanou silné Budějovice, ale jinak se to rozdělí na dobré a slabší. Letos bylo 11 týmů absolutně vyrovnaných, v příští asi bude rozdíl patrný.

Co když vážně odejde kouč Nekola?
Pro mě osobně by to byl velký problém. Nekola je výborný trenér, pro mě i kamarád. Změna asi stejně jednou bude muset přijít, ale pevně věřím, že k tomu letos nedojde a Nekola ještě zůstane.

Zažil jste v Ústí slavné časy, tituly. Není vám líto, že teď klub bojuje spíš o přežití?
Koukal jsem na letošní extraligové finále Budějovice - Kladno a atmosféra byla přesně taková jako v Ústí v devadesátých letech. Ale nikde není psáno, že to zase nepřijde.

Vážně věříte, že si s Ústím ještě někdy zahrajete o medaili?
Jsem hrozný optimista. Pořád doufám, že se to vrátí.

Ale letos to bude boj o záchranu.
Je to tak nastavené. Přesto bychom se mohli rvát o osmé deváté místo.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze