Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S novým koučem hrajeme více jako tým, těší svitavského Vučicu

Jere Vučica, basketbalista Svitav | foto: Martin Veselý, MAFRA

29 2016
Po otázce na určení nejlepšího hráče utkání se kouč svitavských basketbalistů Luboš Růžička dlouho nezamýšlel. Podíval se do statistik a oznámil: Jere Vučica. Čtyřiadvacetiletý Chorvat si při vítězném duelu proti Ústí nad Labem (85:58) vylepšil hned několik sledovaných faktorů.

Úvodní koš Turů dal Vučica už po 11 vteřinách hry a v závěru se blýskl i skvělým blokem, který ovšem nebyl v jeho podání ojedinělý.

„Začátek dobrý, konec dobrý. Cítil jsem se v pohodě, vyšla mi první volná střela a spadla ze mě nervozita. Jsem šťastný, že se mi dařilo,“ líčil rodák ze Splitu.

Myslíte, že to byl váš letošní nejlepší výkon?
Asi ano, nejlepší dosavadní, ale snad zároveň nejhorší do konce sezony (smích).

Fotogalerie

Výsledek vypadá jednoznačně, tak jak náročné utkání bylo?
Ohromně. Bylo to podobné jako proti Pardubicím. Nasbírali jsme opět přes dvacet ztrát. Zapracovali jsme ale na jiných věcech, které cvičíme. Měli jsme dobrý pohyb, který se projevoval hlavně v obraně, kde jsme dostali jen 58 bodů, což je dobré číslo. V defenzivě jsme hráli s velkou energií. To bylo dobré.

Byl to čtvrtý duel pod novým trenérem Růžičkou. Co se s jeho příchodem změnilo?
Jen co přišel, začali jsme hrát více týmově. Už v prvním týdnu udělal změny v systému obrany. Hodiny pracujeme společně na pick’n’rollu (varianta hry s uvolněním hráče za pomoci clony). Nový kouč také umí anglicky, takže je to pro nás snazší, ačkoliv předtím tu byl vždy někdo, kdo pokyny uměl přeložit.

Máte pod jeho vedením na hřišti nějakou novou úlohu?
Využívá mě více na pozici křídelníka než pod košem, kde jsem pod předchozím trenérem nastupoval častěji. Na postu tři mi to myslím vyhovuje více.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze