Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jenson Button čelil útoku ozbrojenců. Jeho řidič brazilskému gangu ujel

Jenson Button odpovídá na otázky novinářů poté, co v kvalifikaci zajel až čtrnáctý nejrychlejší čas. | foto: AP

7 2010
Jenson Button na vlastní kůži poznal, jak pracují proslulé brazilské pouliční zlodějské gangy. Tlupa ozbrojenců obklopila obrněnou limuzínu, v níž se úřadující mistr světa F1 vracel spolu se svým otcem Johnem, manažerem Richardem Goddarem a fyzioterapeutem Mikem Collierem z okruhu. Třicetiletý britský jezdec vyvázl z incidentu bez újmy.

Auto řízené policistou mířilo ulicemi Sao Paula do hotelu v městské čtvrti Morumbi, kde si chtěl Button spravit chuť po nevydařené kvalifikaci. Po jedenáctém místě jsou jeho naděje na úspěšnou obhajobu titulu mistra světa v podstatě nulové.

"Řidič zareagoval skutečně pohotově, útočníkům, kteří se pokoušeli vniknout do vozu, ujel a Jensona i ostatní pasažéry rychle dovezl na jejich hotel. Všichni byli v pořádku," uvedli představitelé McLarenu v prohlášení. Přepadení nejsou v Sao Paulu žádnou výjimkou, ale nyní to bylo poprvé za poslední roky, co přepadení čelil přímo jezdec formule 1 a úplně poprvé, kdy to byl úřadující šampion.

"Byla to nepříjemná situace, dost strašidelná. Díkybohu řidič výborně zareagoval. Jsem mu vděčný," přiznal dnes Button na tiskové konferenci.

Štěstí podle něj bylo, že v autě neseděla jeho přítelkyně Jessica, která jej na závodech často doprovází. Tento víkend však kvůli práci nemohla v Brazílii být. "Ta by se vyděsila k smrti," poznamenal Button.

Brazilská policie oznámila, že při nedělním přesunu jezdce i ostatních členů stáje z hotelu na okruh posílí bezpečnostní opatření. Sao Paulo je pravidelně řazeno do žebříčků nejnebezpečnějších měst světa. Kvůli obrovskému množství skupin menších i větších zlodějíčků často dokonce těmto pořadníkům vévodí.

Také inženýři ze Sauberu se v sobotu večer potkali s pouličními gangy. Dopadli však hůř: jednomu z nich ozbrojený muž mířil pistolí na hlavu, všem pak z auta ukradli zavazadla s doklady a penězi. Přepadeni byli kolem osmé hodiny večer, zhruba hodinu po Buttonovi, když rovněž zastavili na semaforu. Lupičů bylo pět, nezranili rovněž nikoho.

Button odstartuje do dnešní Grand Prix z jedenáctého místa a jeho šance na obhajobu titulu jsou dva závody před koncem takřka nulové. Brazilská policie oznámila, že při dnešním přesunu všech jezdců i členů ostatních stájí z hotelu na okruh posílí bezpečnostní opatření.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze